Molnár Álmos muzeológus (BTM Kiscelli Múzeum) előadásában a városi vízhasználat háztartási eszköztárát mutatja be Ady Endre és Boncza Berta 1917-től berendezett lakásának fürdőhelyiségén keresztül. Az előadás nemcsak a fürdőszoba formálódását, a higiéniai eszközök működését érinti, hanem a gyártókra, a kereskedelmi kínálatra és a nép-, valamint gyógyfürdők társadalmi szerepére is kitér majd. A program regisztrációhoz kötött.
Hogyan tisztálkodott Ady és Csinszka?
Program
A városi vízhasználat háztartási eszköztárát mutatja be Ady Endre és Boncza Berta egykori lakásának fürdőhelyiségén keresztül az MNMKK Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) Nagyvárosi vízhasználat és privát higiénia – Ady Endre és Boncza Berta fürdőszobája című programja május 16-án az Ady Emlékmúzeumban.
Nagyvárosi vízhasználat és privát higiénia – Ady Endre és Boncza Berta fürdőszobája – Molnár Álmos előadása – május 16. 17 óra, Ady Emlékmúzeum. További információ és regisztráció a PIM honlapján.