Hollywood is csatlakozott a környezettudatos pécsi filmes világversenyhez

Film

Idén is megszervezi a 24 óra alatt elkészülő munkáknak meghirdetett Shoot4Earth/Forgass a Földért! filmkészítő versenyt a Pécsi Tudományegyetem és a Forgass a Földért Alapítvány. A programhoz idén Los Angeles/Hollywood is társult.

Kép forrása: Forgass a Földért
Kép forrása: Forgass a Földért

Magyarország mellett idén Los Angeles/Hollywood is otthont ad a 24 órás filmkészítő világversenynek a Víz világnapja alkalmából. A verseny célja, hogy felhívja a figyelmet a tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. A készülő munkák arra hivatottak, hogy felhívják a figyelmet a fenntartható vízgazdálkodás szükségességére. A program lehetőséget biztosít a résztvevőknek, hogy kapcsolatba lépjenek amerikai filmes szakemberekkel és megismerjék a legújabb technológiákat.

A bázisok, a regionális producerek és az önkéntesek számának növelése érdekében a következőkben Magyarország mellett más állandó bázisok is létrejönnek a verseny népszerűsítésére. Az első partner Los Angeles/Hollywood lesz. A több regionális producer és önkéntes segítő bevonásának célja, hogy a verseny valódi világjáték, egyfajta mozgalom legyen a környezettudatosságért.

A verseny

A Shoot4Earth egy magyar kezdeményezésű, globális filmkészítő verseny, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet a környezetvédelem fontosságára és a fenntarthatóságra. A résztvevőknek mindössze 24 órájuk van egy rövidfilm elkészítésére, amely a megadott témát dolgozza fel.

A verseny az időzónák figyelembevételével egyszerre, egy időben zajlik az egész világon. A szervezők a rajt pillanatában, időzónánként több témaelemet ismertetnek, amelyek közül egyet kötelező beépíteni a versenyfilmbe.

A filmkészítő játékra bárki, bárhonnan jelentkezhet. A kötetlen műfajú filmek forgatásánál kamerás mobiltelefon használható. A film lehet élőszereplős rövidfilm, videoklip vagy animáció. Regisztrálni a verseny kezdetéig a verseny hivatalos weboldalán lehet.

A résztvevő stáboknak – amelyek akár egyszemélyesek is lehetnek – maximálisan 1 perc hosszúságú filmekben kell felhívniuk a figyelmet arra, hogy a mindennapokban odafigyeléssel, takarékossággal, tudatossággal mit tehetünk környezetünk megóvásáért. Az elkészült alkotásokat fel kell tölteni az internetre a versenyszabályzatban meghatározott módon. Mindezt 24 óra leforgása alatt.

A beérkezett filmeket nemzetközi zsűri értékeli, és a maraton után rövid időn belül eredményt hirdet. A 24 órás filmkészítő maraton megvalósítását kontinenseken, illetve több országban regionális producerek segítik. Kezdés: 2025. március 22. (szombat), rajt: 0:00 óra. Beküldési határidő: 24:00 óra.

Kategóriák

Humán, hagyományos stábok által készített videók, mobillal: a videókat hagyományos stábok készítik, és a felvételekhez mobiltelefont használnak.

Hibrid, hagyományos és AI videók: a videók készítése során hagyományos technikákat és mesterséges intelligenciát is használnak.

AI videók: a videókat teljes mértékben mesterséges intelligencia készíti.

Jelmondatok a videókhoz

Egy csepp is számít!
A tiszta víz az élet forrása!
Vigyázzunk együtt bolygónkra!
Egy csepp változás a jövőnkért!
Filmeddel tedd jobbá a világot!
Készíts filmet, mentsd meg a bolygót!
Mutassuk meg, hogy a művészet és a technológia együtt csodákra képes!

Nemzetközi zsűri és regionális producerek

A zsűri elnöke és a világverseny művészeti igazgatója Prof. Karl Bardosh, a New York-i Egyetem díjnyertes rendezője, producere, írója, játékfilmek, rövidfilmek, televíziós sorozatok és dokumentumfilmek szerzője, Lifetime Achievement Awarddal (az Egyesült Államok Elnökének Életműdíja) kitüntetett életműdíjas filmkészítő.

A zsűri társelnöke Sandeep Marwah indiai filmproducer, rendező, oktató, újságíró és üzletember, az Asian Academy of Film & Television és a Noida Film City alapító elnöke, valamint a Marwah Studios alapító tulajdonosa.

A zsűri tagjai: Marlee Roberts (Los Angeles Film School), az USA nyugati parti regionális producere; Prof. Max Schleser filmes, díjnyertes transzmédiás producer, ausztrál regionális producer; Tianyuan He díjnyertes rendező és forgatókönyvíró, kínai regionális producer. Programigazgató: Kindl Gábor Prima díjas film- és televíziós szakember, a Shoot4Earth 24 órás filmkészítő világverseny alapítója és producere.

 A program a Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kara és a Forgass a Földért Alapítvány szervezésében, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal támogatásával valósul meg.