Ahol mégis szükséges volt, 5 fő alatti leépítésről számoltak be. Ezt annak fényében is érdemes értelmezni, hogy a lemondott események 45,1 százalékán 10-50 főt, 20,2 százalékán 10 főnél kevesebbet, 15,9 százalék esetében pedig 50 és 100 fő közötti közreműködőt foglalkoztattak volna − közölte a Hangfoglaló Program a Könnyűzenei Szolgáltató Iroda felmérését.
A megkérdezettek 95,8 százalékának kellett előre leszervezett könnyűzenei programokat lemondania. A törölt könnyűzenei események 77,2 százaléka koncert, 10 százaléka színházi vagy táncprogram, a többi pedig egyéb kulturális esemény lett volna. A lemondott eseményeknek több mint háromnegyede belépőjegyes programnak indult. Az események 82,4 százalékánál nem a végleges lemondással, hanem az elhalasztással, a későbbi időpontban történő megrendezéssel számolnak a válaszadók.
Az egyelőre lemondott események mintegy kétharmada ezer fő alatti nézőszámú lett volna, 7,7 százaléka került a 10 ezer fő fölötti kategóriába.
A kutatás arra is igyekezett kitérni, hogy a válaszadók milyen mértékű kárral számolnak. A kérdőívet kitöltők 38,2 százaléka félmillió forintnál kevesebbre teszi ezt, 41,8 százaléka 500 ezer és 2 millió forint közötti kárral számolt. A válaszadók 44,8 százaléka nyilatkozott úgy, hogy a vészhelyzet után is folytatni tudja a tevékenységét, a bizonytalan 52,2 százalék mellett 3 százalék már csődöt prognosztizál.