November 4-től látható László Miklós Illatszertár című vígjátéka. Az előadás Balázs Péter Kossuth- és Jászai Mari-díjas művész rendezésében kerül színpadra.

László Miklós 1937-ben írta meg az Illatszertár című darabot, melyet később nemcsak Magyarországon mutattak be több színházban, de meg is filmesítették, sőt még musical is készült belőle.

A rendező, Balázs Péter azt mondta, bár megjelennek a darabban olyan érzelmek és élethelyzetek, melyek a mai világban is megtalálhatók, ennek ellenére nem szerette volna aktualizálni sem díszletben, sem jelmezben. „Az aktualitás a dialogókból is sugárzik, semmi szükség arra, hogy aláhúzzunk bizonyos dolgokat, hiszen a néző kiveszi azt a lényeget, ami neki fontos. A közönség nagyon művelt és érzékeny, nem kell tálcán eléjük tenni semmit, hiszen az asszociatív készségük igen erős. Pontosan emiatt csodálatos a színház, mert a néző el tudja helyezni korban az adott előadást, mégis meg tudja belőle fogalmazni annak aktualitását.” A próbafolyamat alatt is azt tartotta szem előtt, amiben nagyon hisz a darab kapcsán:

ez egy színészi előadás, vagyis nem a rendezői koncepció van a fókuszban, hanem a színészek játéka, karakterük megformálása.

Asztalos úr szerepében Józan Lászlót láthatja a közönség, akinek régi vágya volt ezt a szerepet eljátszani és a Veszprémi Petőfi Színház színpadán szerepelni. „Ez a darab olyan témákat feszeget, olyan élethelyzeteket mutat be a poénokon keresztül és azon kívül, amik abszolút hozzátartoznak a mindennapjainkhoz” – vélekedett.

„A tisztaság és a szeretet rajzolódik ki az előadásból. A pici szereplők is hatalmasat tudnak alkotni, és általuk számos sorsot is láthatunk. Úgy gondolom, azok a jó előadások, melyeken egyszerre lehet nevetni és sírni is. Ez a darab pedig ilyen” – mondta el Kőrösi Csaba, aki a drogéria tulajdonosaként szintén érdekes helyzetekbe keveredik.

Keller Mártont nem először láthatja a közönség tréfásabb karakter megformálásában. Az Illatszertárban Árpádot, a kifutót alakítja. „Rengeteg humor van benne, rengeteget lehet nevetni, annak ellenére is, hogy számos komoly érzelem, élethelyzet megtalálható benne. Szerintem pontosan ezért különleges ez az előadás” – fogalmazott, de azt is elárulta, bár Árpád a „humorfelelős”, az előadás végére az ő érzelmes oldalát is megismerhetik a nézők.

Fotók forrása: Veszprémi Petőfi Színház