EXTRA FUTAM

Egyéb

Horváth Orsolya:
    Önéletvázlat:
    1974. július 17-e egri születésem napja, és 14 éves koromig még a Mátra hegyei között.
    Középiskolámul a szentesi gimnázium irodalmi-drámai osztályát választottam, amelyből várakozásom ellenére inkább, sőt kizárólag az utóbbi tagozat érvényesült.
    Három évig a színház és a versek városa számomra Szentes, no és persze a lázadásoké, amiért is a harmadik év végén mint "renitens elem" eltávolíttattam.
    A negyedik gimnáziumi év Salgótarján szentesi sebeket gyógyító képzőművészeti osztályában telik, majd a nyíregyházi főiskola magyar- művelődésszervezés szakán tanulok tovább.
    A "legirodalmibb" évek ezek: tudományos munkák, demonstrátorkodás, szépirodalonm, irodalmi műhely - és ekkor készül el Kihagyott helyek című verseskötetem, amelynek kiadása azonban két évet csúszik. Főiskola után kisebb-nagyobb bizonytalan botladozások a munka ügyében, említhető példa: tanítás.
    Most: ELTE kiegészítő magyar szakának második éve, újságírás, készülés egy második verses kötetre és -számomra is meglepően - egy prózakönyvre.

Balogh Robert:
    Pécsett születtem 1972-ben, július 17-én. A Leöwey Klára Gimnáziumban érettségiztem 1990-ben, majd a Janus Pannonius Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, magyar nyelv és irodalom szakos bölcsészként tanultam (1992-1997).
    1993 óta publikálok rendszeresen irodalmi lapokban. 1995-ben megnyertem a Miskolci Egyetem Lira'95 című pályázatát.
    1994 nyarán levelet kaptam Bari Károlytól - csak a köteteit ismertem -, hogy olvasott tőlem verseket a Magyar Műhelyben, s ha van még belőlük több is, akkor szívesen kiadná őket egy könyv formájában. Első kötetem 1995 decemberében jelent meg a Bari Károly szerkesztette Íves könyvek sorozat negyedik darabjaként Helyi érdekű útvesztő címmel. A könyv terjedelme egy ív, verseim, novelláim kitűnő minőségű papíron, kézzel varrottan, finom kötésben láttak napvilágot 300 számozott példányban, s mind egy szálig elfogytak.
    Második kötetem a Fekete Sas Kiadó gondozásában jelent meg 1998-ban, Székely Sz. Magda szerkesztésében, címe: Egy hónap faun. Kissé hasonló módon született meg, mint az első, egy idősebb íróbarátomnál jártam, a társaságában lévő szerkesztőnő éppen fiatal írókat keresett, elolvasta egy szövegem, s beleszeretett. A Könyv érdekessége az audió CD melléklet, amely szövegeim hangosított változatait tartalmazza (hangjátékok, hangversek, zenék). A kötet 350 számozott példányban jelent meg, finom papíron. Korlátozott számban még megrendelhető Harmadik kötetem 2001-ben jelent meg az Ünnepi Könyvhéten a Kortárs Kiadónál.
   1999. szeptemberétől 2000-es év szeptemberéig a Hajnóczy Péter Szépprózaírói Ösztöndíj támogatásával írhattam, sőt a NKÖM még a könyv megjelentetését is támogatta. A pályázatra egy vázlatos, de nagyszabású regénytervezetet nyújtottam be. A regényírás első évének majdnem teljes egésze a regény formájának, nyelvezetének megtalálásával telt.
   A legfurcsább az volt, hogy megtaláltam a témám, amiről írhatok, s ha elrugaszkodok is tőle, tudom, hogy van hová visszatérni. A Schvab Evangiliom regény, a könyv szerkesztését - nyesegetésem - Zalán Tibor végezte.
   A munka folytatását tervezem. Írok kritikákat kortárs irodalomról, színházról, képzőművészetről. Eleddig voltam, s vagyok segédrendező, segédügyelő, segédszínész, munkanélküli, egyetemista, újságíró, kritikus, televízióban szerkesztő riporter, rádióban riporter...