A kortárs magyar irodalom kiemelkedő szerzőinek munkái szerepelnek abban az irodalmi antológiában, melyet pénteken mutatnak be Miskolcon.
A könyv az első hazai kísérlet arra, hogy felidézzék, milyen is volt a félmúlt néphadseregében katonának lenni. A Magyarországon élő és alkotó neves költők és írók művei mellett a határon túli szerzők is írnak katonaélményeikről - ilyen értelemben is hiánypótló irodalmi kiadvány az Ismeretlen katona. A Kukorelly Endre által szerkesztett antológiában olyan ismert és elismert szerzők munkáival találkozhatunk, mint például Vámos Miklós, Parti Nagy Lajos, Garaczi László, Háy János vagy Ferdinandy György. A január 25-i könyvbemutatót személyesen is jelen lesz néhány alkotó - Ficsku Pál, Ménes Attila, Mile Lajos és Jenei László -, velük Zemlényi Attila, a Szoba Kiadó ügyvezetője beszélget az eseményen.
Az antológia szerkesztője, Kukorelly Endre a következőket írta a kötetről: "Ez a könyv búcsú egy igazi 'férfitémától'. Lassacskán és végképp, örökre kifutnak azok a nemzedékek, melyek, olykor nagyhangon, máskor némiképp szégyenlősen élcelődve magukon, egymás között szinte mániákusan újra meg újra előhozták hadseregbéli viselt dolgaikról való emlékeiket. [...] Elmúlt, hála az égnek, nagyon nem baj: noha nagy baj, hogy így véget érnek a dolgok. Ez a könyv, azt hiszem, mindenképp megtart valamit".