A Helikon kiadó meghirdette Gara Arnold-pályázatát fiatal magyar művészeknek könyvillusztrációk elkészítésére. A pályázaton indulhat minden fiatal képző- és iparművész 23?35 életév között, aki kedvet érez az alábbi kategóriák valamelyikében könyvek illusztrálására, tetszés szerinti nem elektronikus technikával:
I. Gyermekkönyv
Legalább 6 darab egész oldalas belső illusztráció Kányádi Sándor gyermekverseihez.
II. Illusztrált verseskötet
Legalább 6 db egész oldalas belső illusztráció Szabó Lőrinc: Huszonhatodik év címűversciklusához
III. A Hangzó Helikon-sorozat egy kötetéhez legalább 6 darab egész oldalas illusztráció. A tervezett kötet címe: Faludy György versei
A pályázat jeligés. A pályázati anyagot a jeligét feltüntető csomagban kérjük leadni a Helikon Kiadó recepcióján: 1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 37. I. em. Kérjük továbbá, hogy zárt borítékban írja meg nevét, címét, telefonszámát is a pályázó.
Beadási határidő: 2006. március 31.
A pályázat elbírálásának határideje: 2006. május 25.
A zsűri: Jankovics Marcell (elnök), dr. Bányai István, Molnár Gyula, Gyulai Líviusz, Békés Rozi
Eredményhirdetés: 2006 júniusa, Ünnepi Könyvhét.
Díjazás:
I. helyezett kategóriánként 100.000 Ft + 100.000 Ft értékben Helikon könyvcsomag
II. helyezett kategóriánként 50.000 Ft + 50.000 Ft értékben Helikon könyvcsomag
III. helyezett kategóriánként 25.000 Ft + 25.000 Ft értékben Helikon könyvcsomag
A díjazottak nyertes munkáira a kiadó felhasználási szerződést köt.
További információ: informacio@helikon.hu
Gara Arnold
(1882, Budapest - 1929, Budapest)
Festő, rézkarcoló, grafikus és keramikus. Tulajdonképpen autodidakta, bár rövid ideig az Iparművészeti Iskolán, Nagybányán és Németországban tanult. 1905-től állított ki. Munkásságának legjelentősebb részét ?pontozó? technikával készült rézkarcai alkotják. A lemezen színezett rézkarc műfajának szinte egyedüli hazai művelője volt. Legsikerültebbek e műfajban Puskin Anyeginjéhez készült rézkarcai. Foglalkozott festészettel, plakát-, könyvcímlap-, ékszer- és kerámiatervezéssel is. 1926-ban adta ki a Magyar Parnasszus című, modern magyar költők verseihez készített illusztrációkat tartalmazó rézkarcalbumát. Több ízben rendezett kollektív kiállítást az Ernst Múzeumban. Tagja volt a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Egyesületének (KÉVE) és a Paál László Társaságnak.