Politikus regények fiatal íróktól

Irodalom


teslarakos_byabovohu.jpg
Teslár Ákos

(MTI) - Teslár Ákos elmondta: a 600 oldalas könyvön hét évig dolgozott. "2002-ben az ország két politikai táborra szakadt, ám hiába adtuk össze a két politikai tábor szavazóit, nem jött ki a tízmillió állampolgár. Érdekelt, mi van azzal a négy-ötmillió emberrel, akit egyik nagy párt sem tudhat a táborában" - közölte Teslár Ákos, aki szerint azóta a politikai erőviszonyok jelentősen megváltoztak, ezért "a könyvet némiképpen túlhaladta az idő".

 
A szerző szerint a középen lévő pártok egy kicsit olyanok, mintha nem is lennének. Mint a 29 éves író fogalmazott, "aki középre megy, meghalni megy". Huszti Gergely, a kiadó főszerkesztője elmondta: fejlődésregénynek, igazságkereső regénynek is lehet olvasni a Nehéz kutya című kötetet, amely a rendszerváltás után öntudatra ébredt fiatalokról és azok szüleiről, nagyszüleiről szól.
 
Szécsi Noémiről, aki a könyvbemutatón személyesen nem jelent meg, Huszti Gergely elmondta: ez az első kötete az Ulpius Ház kiadónál. "Nagyon sokat fordít, már megjelent egy novelláskötete és három regénye is" - jegyezte meg a főszerkesztő, aki szerint az Utolsó Kentaur nagyon erős Budapest-regény, ami beemelte anyagába a napi politikát is.
 
A könyv főhőse négy fiatal, aki "nagy heccre" készül. "A rendszerváltás utáni generáció életérzéséről, egy nagyváros mindennapjairól szól ez a könyv. A négy főhős az internetről talál magának jól csengő neveket - híres anarchistákét - noha ők maguk nem ismerik a történelmet" - mondta Huszti Gergely, aki szerint ennek ellenére az elmúlt húsz-harminc év történései is tükröződnek a könyvben, köztük olyan aktualitások, mint a közelmúlt október 23-ai megemlékezései vagy egyéb politikai demonstrációk.