Az új kezdeményezésként Hollywoodban megrendezett Made in Hungary fesztiválon és szakmai fórumon Káel Csaba kiemelte, hogy az elmúlt években több élvonalbeli, Oscar-díjakkal is jutalmazott alkotáshoz járultak hozzá világhírű tehetségükkel magyar filmes szakemberek, és viszik a magyar filmipar jó hírét a világban. „Őket, filmiparunk nemzetközi partnereit, a 20 éve sikeresen működő filmszakmai adókedvezményt ünnepeljük, és azt, hogy az Európai Bizottság jóváhagyását követően újabb hat évre, 2030 végéig biztosított a magyar filmtámogatási rendszer, amely dinamikusan fejlődő, nemzetgazdasági szinten is jelentős bevételt hozó filmiparunk alapja” – olvasható az NFI közleményében.
A Nemzeti Filmintézet a régiónkban elsőként, 2004-ben bevezetett filmes adókedvezmény évfordulóját ünnepelve indította el a Made in Hungary című rendezvénysorozatot, amelynek első állomása Londonban volt, és amelynek részeként október 25-től rendeztek filmfesztivált és szakmai fórumot Los Angelesben is.
Fesztivál és díjak
A fesztivál versenyen kívüli nyitófilmje a Most vagy soha! című alkotás volt, amelynek vetítésén a női főszereplő, Mosolygó Sára is részt vett. A rendezvényen hét magyar alkotást mutattak be a Los Angeles-i közönségnek. A fesztivál díjait vasárnap adták át, a Made in Hungary záróeseményét pedig hétfőn este az amerikai filmgyártás élvonalbeli szereplőinek részvételével rendezték meg a Melrose Rooftop Theaterben.
A legjobb színésznőnek járó díjat Törőcsik Franciska kapta a Cicaverzum című filmben nyújtott alakításáért, a legjobb színész pedig Szacsvay László lett a Valami madarak című filmben nyújtott teljesítményéért. A legjobb film díját a Bánóczki Tibor és Szabó Sarolta rendezésében, magyar–szlovák koprodukcióban készült Műanyag égbolt nyerte el.
Díjazták a legjobb Magyarországon készített nemzetközi alkotást is. Az elismerést a Szegény párák című brit–ír–amerikai koprodukció nyerte el, amelynek magyarországi gyártója a Pioneer Pictures volt Kemény Ildikó vezetésével, és amelynek berendezője, Mihalek Zsuzsa a brit filmakadémia BAFTA és az amerikai filmakadémia Oscar-díját is átvehette munkájáért.
A Nemzeti Filmintézet kezdeményezéseként megvalósult Made in Hungary rendezvénysorozat amerikai partnere a New York-i Liszt Intézet volt. Palotai Csenge igazgató a Los Angeles-i eseményen elmondta, hogy elhivatottan támogatják a magyar és amerikai filmipar közötti új partnerségek kialakulását, valamint a magyar filmművészet legjavának nemzetközi bemutatását.