Egy eltűnő világ képei - O. Csegezi Mónika fotókiállítása

Képző

 (MTI) - Erdély és Moldva népi építészetét, az erdélyi mindennapokat, a jellegzetes, máshol nem található természeti formákat és az ott élő embereket örökítik meg  az 1989-90-es romániai változások után készült alkotások.  Medgyesi Konstantin elmondta, hogy a képek készítője, O. Csegezi Mónika ekkor sorra járta be Erdély és Moldva tájait, mindent lefényképezett, amit érdekesnek, figyelemre méltónak, különösnek talált.
A műemlékvédelmi szakember fotói az elmúlt másfél évtizedben pótolhatatlan forrásokká váltak, hiszen még az archaikus jegyeket magán viselő Erdélyt és Csángóföldet mutatják be. Mindkét terület jelentős változásokon esett át az utóbbi években, és már soha nem lesz olyan, mint a húsvétig látható kiállítás képein. 
 
A fotók vissza-visszatérő motívumát a fából készített népi építészet és iparművészet gyöngyszemei jelentik, de találkozhatunk a fényképeken tipikus viseletekkel, életképekkel, megtört arcú csángókkal is. 
A csaknem félszáz felvételt felvonultató tárlaton a magyarországi mindennapoktól immáron évtizedek, évszázadok óta elszakadt kultúrát ismerhetnek meg az érdeklődők - jegyezte meg Medgyesi Konstantin.