Az elektronikus zenei médiaművész szak azoknak szól, akiket érdekel a hang, a zaj, a csend, és mindezek elektronikus vagy digitális formája. Azoknak, akik számára a hang, kép és mindezek médiuma nem készen kapott, lezárt konstrukció, hanem kísérlet, improvizáció, lehetőség.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) Művészeti Karán 1996 óta folyik zenei informatika, elektonikus zenei és videós, illetve animációsfilm képzés. 2005-ben megalakult a Mediális Művészetek Intézete, amely az itt sorolt területek oktatóit összegyűjtve a Művészeti Karon belül sajátos szerepet foglal el, hiszen hallgatói mind a Zeneművészeti Intézet, mind a Vizuális Művészeti Intézet diákjaiból kerülnek ki, ezzel megteremtve a művészeti ágak közötti együttműködési lehetőségeket. Az együttműködések eredményét bizonyítja számos animációs film, önálló kiállítás, médiaművészeti alkotás.
Már az Intézet megalakulásakor indokolt volt Magyarországon ezen speciális művészeti ág felsőoktatásba történő integrálására. Az azóta eltelt idő, más intézményekkel, kutatólaborokkal (Ericsson, Kitchen Budapest) történő együttműködések tapasztalatai nyomán az egyetem úgy gondolja, hogy az általuk indítandó tanszék célja, hogy az elektronikus zene oktatásán keresztül általánosabb, az új média művészetek több területén alkalmazható speciális tudást és gyakorlatot adjon.
A kerámiatervezés alap- és mesterszak célja olyan szakemberek képzése, akik kulturális és szakelméleti, korszerű technológiai és mesterségbeli, művészetelméleti és tudományos ismereteik birtokában képesek megoldani a kerámiatervezés széles spektrumú szakterületeinek tervezési feladatait. A szak szellemiségében illeszkedik a karon működő festőművész és szobrászművész szakokhoz, az ipari tervezés mellett nagy hangsúlyt kap az autonóm alkotások létrehozása, az anyagtársítás, az anyagkísérletek,a korszerű tervezési módszerek ismerete , a beton (és a papír) anyagok használata is.
A képzés helyszíne az Európa Kulturális Fővárosa 2010 program keretén belül (a jelenlegi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt területén) kialakítandó Zsolnay Kulturális Negyedben megépülő egyetemi negyedben lesz, ahol a szak számára a történelmi építészeti környezetben kialakított, korszerű műtermekkel felszerelt épület áll majd rendelkezésre.
Az új képzésekkel és az eseménnyel kapcsolatban további információk olvashatók a Művészeti Kar honlapján.