A tárlat ezen belül is az ott zajló tevékenységnek a 20. század elején kibontakozó életmódreformhoz és a munkáskultúrához köthető szálait helyezi a középpontba. A címben az elmozdulás szó egyszerre utal Madzsar Alice mozdulatművészet terén kifejtett tevékenységére valamint a hagyományoktól való eltávolodásra, a társadalmi és női szerepekről kialakított képének újszerűségére ? olvasható a szervezők ajánlójában.
Az Elmozdulás ? Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában címmel látható időszaki kiállításhoz kapcsolódóan az augusztusi Tánc Mindenkinek! programon Fenyves Márk és Pálosi István mozdulatművészek segítségével az érdeklődők kipróbálhatják a műfaj filozófiájára épülő fátylas és korongos táncot, valamint a mozdulatművészet mai formáit.
A korábbi évekhez hasonlóan minden nap bemelegítő órával indul. Bepillanthatnak az érdeklődők az amerikai Lester Horton által kidolgozott, a hosszú, nyújtott testvonalat, diagonális feszességet és hosszú egyensúlyi helyzeteket használó technika alapjaiba; ráhangolódhatnak a napra az erőteljesebb és dinamikusabb ashtanga jógával is; és végül a Release (ellazulás) órán a test feszültségének csökkentésével juthatnak majd mélyebb test-tudati állapotba.
A második, mozdulatművészeti blokk után a hazai kortárs tánc képviselőitől tanulhatnak. Grecsó Zoltán óráján megtapasztalhatják, hogy a nyugodt test nemcsak hihetetlenül gyors tud lenni, de könnyedén kezeli a gravitáció okozta helyzeteket, újrahasznosítja a keletkező energiákat és felhasználja a tőle függetlenül is rendelkezésre állókat. Berger Gyula gyakorlatai tisztán funkcionálisak és a testre való figyelést, a mozgás törvényszerűségeinek a megérzését segítik elő. Máthé Gabriella óráján megismerhetik a test kínálta lehetőségeket.