Az André Kertész ösztöndíj a magyar fotográfusok párizsi szakmai kapcsolatainak fejlesztésére született meg. A Nemzeti Kulturális Alap Fotóművészeti Kollégiuma és a Párizsi Magyar Intézet 1996-ban hívta életre. A szakmai hozzáértés, a magas színvonal garantált, hiszen az évente összeülő zsűri egyetlen fotósnak ad lehetőséget. A legjobb pályaművet benyújtó művész két hónapot tölthet a francia fővárosban azért, hogy csakis a fotográfiai alkotómunkának szentelje az idejét.
Az elmúlt 12 év nyerteseinek - Balla Andrásnak, Fábry Péternek, Baricz Katalinnak, Halas Istvánnak, Bánkuti Andrásnak, Barta Zsolt Péternek, Szabó Barnabásnak, Gáti Györgynek, Vancsó Zoltánnak, Lugosi Lugó Lászlónak, Fekete Andrásnak és Benkő Imrének - 60 képét válogatta össze a Balassi Intézet megbízásából Szarka Klára kurátor.
Jó alkalom volt ez arra a Párizsi Magyar Intézetnek, hogy ezzel ünnepelje - átalakulása következő állomásaként - a régóta tervezett Kertész Szalon megnyitóját. A nemrég kialakított Vasarely Galéria, s benne a Vasarely kiállítás hivatalos megnyitójával egy időben, az André Kertész ösztöndíjasok munkáiból válogatott kiállítás is fogadja a francia nagyközönséget. Ezzel a párosítással a kortárs magyar fotósok alkotásai nagyobb nyilvánosságot nyerhetnek.
Az új közösségi térben a kortárs fotóművészek munkái és grafikai illusztrációk kapnak helyet a jövőben.
Korábban: