A Szobrászati hagyományok című kiállítás - amelyet a szentpétervári Repin Intézet fiatal szobrászainak műveiből állítottak össze - keresve sem találhatott volna megfelelőbb kiállítóhelyet a Magyar Képzőművészeti Egyetem Parthenon-fríz terménél. A Szentpétervárról érkezett kiállítás alkotásai ugyanis formailag és tematikus szempontból is szinte idomulnak a terem mennyezete mentén végigfutó domborműhöz, mintha csak összetartoznának, jótékony egységet képezve azzal. A kiállított szobrok alapanyaga döntően bronz és kő, amelyek igen izgalmas alapanyagnak bizonyultak a fiatal alkotók számára.
A kiállítást megnyitó Janina Ancsulevics szobrászművész és alkotótársai elismerőleg nyilatkoztak a Magyarországon töltött időről, elmondták: nagyon érdekes és meglepő élményekben volt részük a Képzőművészeti Egyetemen.
A kiállítás egyik legpozitívabb vonása, hogy a szobrok markánsan felismerhető, egyéni alkotói stílusokról tanúskodnak: Szemjon Zsokov Titok és Nyár című bronzszobrai a giccs és a groteszk határán mozogva mosolyogtatnak és borzongatnak egyszerre, míg Matvej Makuskin galvanizált rézből készült Dalí-szobra jóval túlmutat társai formavilágán. A kiállított művek nem csak önmagukban kommunikálnak a látogatóval, elrendezésük valóságos párbeszédet generál szobor és szobor között: Janina Ancsulevics A medve című alkotása egy egyszerű állatot mutat, a mellette álló Igor Frolov-féle Medve viszont egy álomszerű, őserővé olvadó állatiasságot, egy misztikus olvasatot tár elénk. A döntően állati formákkal operáló tárlat hagyományokra épülő, azokon egyúttal túlmutató irányával tanít és gyönyörködtet egyszerre. A kiállítás november 15-ig hétköznap 10-18 óráig, szombaton 10-13 óráig tekinthető meg a Képzőművészeti Egyetem Parthenon-fríz termében.