Augusztus eleji nyáresték a Zöld Pardonban

Zene

Több mint két évtizede, egy zuglói "dühöngőben" együtt kergette a labdát az akkor épp nem működő Beatrice együttes frontembere, Nagy Feró s a Miniben ismertté vált basszusgitáros, Németh Alajos. Miután kifocizták magukat, a zenére terelődött a szó. Kiderült, hogy hasonlóan gondolkodnak a világról és a muzsikáról, ezért törvényszerű volt, hogy együtt kezdjenek valamibe. Így jött létre a Bikini együttes. Az első formáció két albumot készített. A dalok sokaknak ma is fontosak, időnként színpadra lép az úgynevezett Ős-Bikini. Nagy Feró kiválása után, 1985-ben D. Nagy Lajos lett az énekes. A Rolls Frakcióból érkezett, s amíg a régi Bikini inkább a Beatrice örökét vállalta fel (a koncerteken mindig hallható volt néhány Ricse-nóta), az új formáció a Frakció emlékét ápolta. Jó néhány feldolgozással, az Adj helyettől a Katicán át az Izzik a tavaszi délutánig. Az időnként változó tagságú zenekar persze túlnyomórészt saját szerzeményeit vitte sikerre. Méghozzá nem is akármilyenre: az 1987-ben megjelent, Mondd el című album több mint háromszázezer példányban fogyott el. A Bikini augusztus 4-én játszik a ZP-ban.
 

heavenstreetseven_promo.jpg
HS7

A Heaven Street Seven zenéjének legfontosabb ?szekszepilje? az - vagy ha komolyabban akarunk fogalmazni: legfontosabb erénye -, hogy túllép a hazai zenei élet alternatív-mainstream megosztottságán és többféle ízlésű, mi több, többféle életkorú zenehallgató számára tud többféle ízből összeálló, mégis karakteres élményt nyújtani. Szombaton Szűcs Krisztiánék zenélnek.

 
A vasárnap koncertező Magashegyi Underground frontembere, Bocskor Bíborka szerint az együttesnek mindig is az volt a célja, hogy popzenével szórakoztasson úgy, hogy az undergroundból táplálkozik, de a popzene felé hajlik: ?A zenénk magja a dualitás. Nekem mindig is fontos volt a kettősség, mindig megnézem mindkét pólust, mielőtt véleményt alkotok. Ez végigkíséri az életem.?