A Magyar Tudományos Akadémia Zenetudományi Intézete Bartók Archívumának forrásanyagából összeállított kamara-kiállítás húsz tablón mutatja be a 125 éve született magyar zeneszerző munkásságának és életének legfőbb állomásait. A fotók, levelek, idézetek, kották és egyéb dokumentumok közelebb hozzák a látogatóhoz a XX. századi művészeti élet egyik legjelentősebb alakjának életét.
A kiállítás a szeptember 25. és október 1. között 33 külföldi kulturális intézet közreműködésével, idén ötödik alkalommal megrendezésre kerülő Párizsi Külföldi Kultúrák Hete nevű rendezvénysorozat keretében nyílt meg, amely idén egy-egy ország kulturális életében maradandót alkotó XX. századi illetve kortárs művésznek állít emléket.
Míg Magyarország Bartókot ünnepli, Írország az író Samuel Beckettre, Dánia a filmrendező Lars von Trierre kívánja felhívni a figyelmet, de van olyan ország, amely kevésbé ismert személyiséget választott, mint például Finnország a mecénás Maire Gullichsent vagy Svájc a szürrealista képzőművészt, Meret Oppenheimet.
A FICEP kulturális hetén 100-150 ezer párizsi látogatja a külföldi kultúrák koncertjeit, színházi előadásait, kiállításait, filmvetítéseit, konferenciáit, irodalmi estjeit és egyéb kulturális eseményeit, amelyek a francia kulturális minisztérium és a párizsi önkormányzat támogatásával zajlanak a francia fővárosban.
A Bartók emlékkiállítás október 7-ig látogatható a PMI-ben, ahol szeptember 28-án Gaál István Gyökerek című, 2002-ben Bartók Béláról forgatott filmje is bemutatásra kerül.