Kusnyár Eveline képzőművész bemutatkozása a HAB-ban

Program

Július 4-én nyílt meg az MBH Bank Művészeti Alapítvány pályázatán nyertes művészek második kamarakiállítása. A Hungarian Art & Business (HAB) földszintjén lévő központi térben mutatkozhatnak be a meglévő vagy kifejezetten a helyszínre tervezett művészeti projektek.

Kusnyár Eveline képzőművész kiállítása a HAB-ban. Fotó forrása: Hungarian Art & Business
Kusnyár Eveline képzőművész kiállítása a HAB-ban. Fotó forrása: Hungarian Art & Business

Az Art Wall Café elnevezésű pályázatot nyolc egyéni művész és egy alkotópáros nyerte meg, akik közül ezúttal Kusnyár Eveline képzőművész alkotásai mutatkoznak be a nagyközönség előtt. A kamarakiállítást Bacsek Júlia művészettörténész nyitotta meg.

Az MBH Bank Művészeti Alapítvány 2024-ben kihirdetett pályázata lehetőséget nyújt meglévő vagy célzottan a HAB központi terébe tervezett képzőművészeti projektek kiállítására. A pályázatra bármilyen technikával megálmodott munkaterv benyújtható volt, de akár több alkotásból összeállított projekttel is lehetett jelentkezni. A szakmai zsűri által kiválasztott nyertes projektek egymást követően kapnak helyet a szivárványos csigalépcső melletti, nagy területű falfelületen közel egy éven keresztül. Így hathetente újabb és újabb művész vagy alkotópáros, név szerint Cseke Szilárd, Dékán-Deák Csenge és Gazsó Márta, Hajgató Terézia, Kala Bence, Kusnyár Eveline, Nagy Dániel, Takács Anett, Tóth Lea, illetve Závorszky-Simon Márton képeivel találkozhatnak a látogatók. Az alapítvány emellett a művek installációjában és népszerűsítésében is támogatja a nyerteseket.

Bacsek Júlia művészettörténész és Kusnyár Eveline képzőművész a HAB kiállításmegnyitóján. Fotó forrása: Hungarian Art & Business
Bacsek Júlia művészettörténész és Kusnyár Eveline képzőművész a HAB kiállításmegnyitóján. Fotó forrása: Hungarian Art & Business

Július 4-től Kusnyár Eveline Egy pillanat alatt című kamarakiállítása hívja különleges utazásra az érdeklődőket, amely a mindennapi cselekedetek mögötti boldog pillanatokat örökíti meg gyermeki szemszögből nézve. A művész gyermekeinek hétköznapjait és saját gyermekkorának emlékeit fűzi össze, amelynek szimbolikáját egy rendszeresen feltűnő nyúl alakkal jeleníti meg. Alkotásaiban a felhőtlen boldogság, a modern világ elvárásaitól és befolyásolásától még mentes világszemlélet megtapasztalását helyezi fókuszba. A festményein megjelenő alakok részletgazdag elemeit homogén színfelületekkel variálja, miközben különféle tárgyak, hímzések és személyes gyermekrajzok elemei is gyakran visszaköszönnek a vásznon. A kamarakiállítás megnyitóján Bacsek Júlia művészettörténész köszöntötte az érdeklődőket, majd maga a művész mutatta be az egyes darabokat és azok mögöttes tartalmát.

A kiállított projekt augusztus 14-ig látogatható a HAB-ban, Budapesten, az Andrássy út 112. szám alatt.