Az Elefánt előtt léphet fel a Fülesbagoly Tehetségkutató nyertese

Popkult

Utolsó állomásához érkezik az idei Fülesbagoly Tehetségkutató sorozata. A hagyományokhoz híven a záróeseménynek Martonvásár ad otthont, ahol fesztiválfellépéseket, stúdiózást, lemezkiadást és az Elefánt előtti koncertezést is nyerhetnek a zenekarok. A döntő szeptember 15-én lesz, és még lehet nevezni az együtteseknek.

Az Elefánt együttes 2024
Elefánt

A Fülesbagoly Tehetségkutató az Öröm a Zene rendszerében jött létre a Hangfoglaló Program és Martonvásár Város Önkormányzata támogatásával, 31 zenei szervezet, illetve szereplő partnerségében, a Fülesbagoly Alapítvány szervezésében. A tehetségkutatón közel harminc nyereményt adnak át a szervezők: köztük fellépést az Elefánt koncertje előtt a Szegedi Ifjúsági Napokon, az MCC Feszten, a Waldorfeszten, lemezkiadást a Music Fashiontől, stúdiózást a DigitalProtól, a WMMD-től pedig tanácsadást, illetve egy előadó digitális jelenlétének optimalizálását lehet nyerni.

A tehetségkutatón megválasztják a legjobb énekest, a legjobb zenészt, a legjobb dalszövegírót, a legjobb dalszerzőt, a legjobb frontembert – ők mind értékes Audio-Technica nyereményekkel gazdagodnak. A győztes részt vehet az Öröm a Zene Tehetségkutató nagydöntőjében, ahol a fődíj egymillió forintos hangszeres támogatás.

A Petőfi Rádió idén is fő médiatámogatója a tehetségkutató sorozatnak. Ennek értelmében egy kiválasztott zenekar koncertet adhat az M2 Petőfi TV Akusztik című műsorában és a Petőfi Rádió Hajrá, Magyarok! című műsorában, a teljes Fülesbagoly Tehetségkutató fellépői közül egyetlen szerencsés dalát pedig rotációban játssza majd a rádió.

A versenyre a tehetségkutató honlapján lehet jelentkezni augusztus 31-ig. A beküldött hangfelvételek alapján megtörténik az előzsűrizés, majd a döntőbe a legjobb tíz produkciót hívják be a szervezők, ahol 15–15 perces minikoncertekkel mutatkoznak be a zsűrinek. Az ítészek között olyan elismert zenei szakemberek ülnek, mint Andrásik Remo, az Öröm a Zene igazgatója, Cselőtei László, a Hangfoglaló Program kollégiumi vezetője, Szendrői Csabi, az Elefánt énekese, valamint Warnusz Zsuzsa Artisjus-díjas zenepedagógus, zenész.