A Radnóti Színház és Csoszó Gabriella fotóművész tavaly megrendezett Elég című kiállításának 120 fotója újragondolva, utazó kiállításként tér vissza, amelynek első állomása a CEU Nyitott Galériája. Az április 3. és 17. között megtekinthető kiállítás középpontjában a színház társulata által felvállalt 14+2 ügy áll, amelyekre a színész és a fotográfus a saját eszközeikkel reagálnak.
„A sok személyes és sajtóvisszajelzés is megerősítette a szándékunkat, hogy ennek a kiállításnak tovább kell élnie, lássák minél többen, beszéljünk róla, és ezek az ügyek maradjanak a látómezőnkben, amíg egy pici változás is bekövetkezik. Az ország legkisebb kőszínházaként negyven éve töretlenül igyekszünk előadásainkkal hatást gyakorolni a színházművészet erejével” – mondja Kováts Adél, a Radnóti igazgatója. – „Az elmúlt évtizedben pedig más művészeti ágakkal összekapaszkodva sokszorosítjuk meg társadalmi küldetésünket, erősítve, hogy a színház olyan fórum, ami az embereket érintő és foglalkoztató problémákról, élethelyzetekről tesz fel kérdéseket.”
„Adta magát a téma, hogy az én ügyem mi legyen: az idősek, a nyugdíjasok helyzete, a fizikai és a mentális egészség megőrzése. Ezzel a fotósorozattal két dolgot próbáltam összekapcsolni: a természet szeretetét, a természetbe vágyódást, ami a saját természetemmé vált” – meséli Bálint András színművész. „Egy abuzív párkapcsolatban a bántalmazó fél gyakorlatilag csapdába ejti a másikat. Kiszolgáltatottá teszi, lerombolja az önbecsülését. Kvázi áldozatként én is érzem a saját felelősségemet ebben, mert hagytam, hogy ez velem is megtörténjen. Fontos felismerés ebben a folyamatban, hogy áldozat vagy. Valahogy hiszek abban, hogy kellő önbecsüléssel és külső segítséggel ki lehet jutni ebből a spirálból” – meséli Sodró Eliza, aki Rusznák Andrással már hosszú ideje él boldog kapcsolatban, és közösen hívják fel a figyelmet a bántalmazó kapcsolatokra. A további tablókon pedig kiderül, hogy – mások mellett – hogyan hívja fel a figyelmet László Zsolt az oktatás jövőjére, Mészáros Blanka a lakhatási válságra, Pál András a roma felzárkóztatásra, Tóth Ildikó az idős emberek problémáira, Kováts Adél az akadálymentesítésre, Schneider Zoltán a túlfogyasztásra vagy Gazsó György az erdővédelemre.