Az Arkeonews hírét a National Geographic ismertette. Mint írják, ez a többrétegű barlang az egyik legizgalmasabb őskőkori lelőhely Európában: az alsó szint a neandervölgyiekhez, a felső az anatómiailag modern emberekhez köthető, a középső pedig az együttélés korszakából származik.
A bonyolult vizsgálatok és több korból származó leletek összevetése alapján Arthur Gicqueau, a toulouse-i Jean Jaurès Egyetem munkatársa és kollégái megállapították, a csont egy újszülötté, de sem a neandervölgyiekkel, sem a modern emberekkel nem mutatott egyértelmű egyezést. A szakértők hipotézise, mely szerint a Homo sapiens ismeretlen vonalára bukkantak, még nem bizonyított és további vizsgálatokat igényel.
A leletanyag egy másik része, azok a kőeszközök, amelyeket a barlang châtelperroni rétegében találtak, a kulturális keveredés nyomait mutatják. Ez azt jelenti, hogy az eszközöket már a modern emberek fejlesztették ki, a neandervölgyiek viszont átvették, esetleg módosították azokat a maguk igényei szerint.
A nyitóképen egy ősember család ábrázolása egy Franciaországban kiadott könyvben 1885-ből. Dessin A. Demarle illusztrációja. Fotó: Leemage via AFP