?A Csöngő az első olyan színdarabom, melynek története valós eseményeken alapszik, de nem célom, hogy dokumentarista drámát állítsak színpadra? ? mondta a rendező, aki hozzátette: a megtörtént eset kiindulási pontként szolgál a rendezéshez, amely egy fiktív történeten keresztül kíván mesélni a mai tizenévesekről, tizenéveseknek.
A Csöngő című színdarab alapjául a 2008-as kaposvári gyilkosság szolgált: 2008. május 21-én a kaposvári V. Dávid, és a Marcaliban élő K. Mihály megölte a nagyatádi Sz. Józsefet. A fiatal fiút tárai hidegvérrel szinte halálra ütötték, majd beledobták a tóba, ahol életét vesztette. ?Akkoriban mindenkit megrázott ez az esemény, mert nem volt semmiféle racionális magyarázat arra, hogy miért tették ezt a fiatalok. A bulvár média felfújta az ügyet, és vadabbnál vadabb magyarázatokkal állt elő. Maga a nyomozás és a vallomások viszont azt az abszurd tényt erősítették meg, hogy a fiúk csak azért öltek, mert ?egyszerűen idegesítőnek vélték? egykori barátjukat és osztálytársukat? ? mondta el a darab írója. ?Olvasva az internetes kommenteket megdöbbentett, hogy magukat józannak és megfontoltnak tartó állampolgárokból milyen perverz indulatokat képes kihozni egy ilyen kegyetlen gyilkosság, hogy a halálbüntetés állandó felemlegetése mellett mennyire kegyetlen büntetésformákat javasolnak. Mintha az ötleteken keresztül ugyanaz a mélyen jelen lévő agresszió mutatkozott volna meg, amelynek áldozatává vált a megölt fiú és a két gyilkos is. Ez a felismerés volt az, ami miatt érdekelni kezdett a történet.?
A közelmúltban történt brutális kamaszgyilkosság ?ihlette? darab kíméletlen őszinteséggel keresi a választ arra a kérdésre, miként lesz valakiből gyilkos, másból pedig (talán nem is egészen ártatlan) áldozat az elit gimnáziumba járó tinédzserek közt, napjainkban, mikor az erőszak népszerűsége a Facebook-éval vetekszik ? olvasható a Kolibri Színház honlapján.
Kiss Mártonnak a 14-18 éves korosztály számára írott darabja a színház Platform 11 + drámapályázatának díjnyertes alkotása.
Az előadásban színre lép Alexics Rita, Mészáros Tamás, Mult István, Ruszina Szabolcs, Szanitter Dávid, a látványért Polgár Péter, a zenéért Lázár Zsigmond felel, a dramaturg Horváth Péter, az asszisztens Tóth-Gábor Anna.