Játszanak az életükért

Program

Az allegorikus moralitásjátékot a mai korba áthelyezve mindannyiunk számára ismerős helyzetekkel találkozunk, miközben szembesülünk önmagunkkal és társadalmunk bizonyos működési mechanizmusaival.

Fotó:  Varga Tímea
Fotó: Varga Tímea

A Láthatáron Csoport játékosan társadalomkritikus előadásában a főszereplő, Akárki teszi fel azt a mindennapjainkat meghatározó kérdést:

Vajon érdemes-e ma a világra születni?

Az előadás szereplői erre keresik a választ rövid jelenetekben: szöveggel, énekkel, tánccal, zenével felvillantva az emberi élet stációit, helyenként  humorral és iróniával, máshol líraian. Nem hagyományos nézői szerepet szánnak közönségüknek, hanem lehetőséget nyújtanak arra, hogy közösség váljon belőlük. Ennek egyik eszköze a Soundpainting, ami egy univerzális, különböző művészeteket átfogó és ötvöző karmesteri jelnyelv. Ezt a technikát a 70-es években fejlesztette ki egy amerikai zeneszerző, Walter Thomson, és ezt Magyarországon először ebben az előadásban alkalmazzák kifejezetten színházi közegben.

A darab mindenkinek szól, aki már elgondolkozott azon, hogy mi az élet értelme, hogy mik azok a dolgok, amikért érdemes élni, és hogy egyáltalán szükségszerű-e ezen kérdések felvetése vagy gondolkodás nélkül ugorjunk csak bele az életnek nevezett játékba. Az előadást követően játékos feladatokon keresztül, szabadon keresheti mindenki tovább a választ a feltett kérdésekre, és közös beszélgetésre invitálják az érdeklődőket a szereplők.

Az előadás alkotói Háda Fruzsina, Manyasz Erika, Somhegyi György, Darázs Ádám, Kiss Judit Ágnes, Jessica Simet, zenei konzultánsa Gryllus Samu, játszói Hajmási Dávid, Manyasz Erika, Feuer Yvette, valamint Darázs Ádám, aki a Soundpaintingért felelős és gitáron közreműködik. 

A budapesti debütálás helyszíne a Dante Közösségi Alkotótér, időpontja november 27. Jegyek és további információk itt érhetőek el.