A minifesztivál és az évad összetételéről Horváth László igazgató így nyilatkozott: ?Célunk a közvetlen, meleg hangulat elérése ? a közvetlenség, az őszinteség, az akusztika jogán!? ? fejtette ki a Kultúra.hu-nak.
A Fonó Szalont Kathy Horváth Lajos világhírű hegedűművész, zeneszerző, a magyar kultúra egyik legaktívabb kulturális nagykövete nyitja meg, akit az előző év végén a salzburgi székhelyű Európai Tudományos és Művészeti Akadémia tagjává választott.
Az ünnepélyes megnyitót 7 órakor szalonbeszélgetés követi, amelyen Juhász Anna irodalmi menedzser, a New York Művész Páholy vezetőjének vendége Varga Mátyás pannonhalmi szerzetes, költő lesz, aki a Pannonhalmi Arcus Temporum Művészeti Fesztivált vezeti.
A programot Vancsó Zoltán kiállításának megnyitója követi. A fotográfus fekete-fehér fotográfiái által vált ismertté, manapság azonban színes képeket is készít. Sajátosan ?vancsói? látásmód jellemzi: formailag egyszerű megoldásokkal él, képei mégis kimeríthetetlen világot teremtenek. Müller Péter író szerint ?Vancsó Zoltán képeiről nem szabad sem írni, sem gondolni, sem asszociálni semmit. Ezek a képek meditációs objektumok.?
A nagyteremben egy szakrális mű, igazi jazztörténeti kuriózum hangzik el: Coltrane A Love Supreme című négytételes darabja Juhász Gábor - Lukács Miklós ? Szalai Péter triójának előadásában, amely most a Fonó kiadásában lemezen is megjelent Making a Change címmel. A Coltrane mű mellett a korongon szerepel Juhász Gábor három szerzeménye és egy Debussy átdolgozás is. John Coltrane 1964-ben vette fel a művet, amely megjelenése óta több mint tízmillió példányban kelt el. A tételek szakrális utat járnak be, a kezdő tétel mantraszerű "A Love Supreme" ismételgetésétől, a záró Zsoltárig, amelynek szövegét is maga John Coltrane írta. A trió többször játszotta már a művet, köztük egyszer ? októberben ? a Fonóban is. A lemezborítón szereplő képet a fent említett Varga Mátyás szerzetes-költő készítette.
Három apa közös gyermeke is bemutatkozik ezen az estén: Apáti Ádám, Pintér Zsolt és Lackfi János együttműködésével készült el végre egy magyar nyelvű bluegrass, gospel alapú műsor, melynek zenéjét Apáti és Pintér hozta létre és igényes szövegét Lackfi János fordította/alkotta/alakítgatta.
Szemerédi Bernadett pénteki előadásában a Magyar szerelmi költészet gyöngyszemei kelnek új életre, ezzel elindul a házban a Fonó Pódium, mely havonta színpadi előadásoknak ad otthont.
A Misztrál együttes vers- és népdalfeldolgozásai bejárták már az országot és a világ egy részét. Magyar és külföldi költők versei, valamint népdalfeldolgozások szerepelnek repertoárjukon. Megzenésítéseik forrása a magyar népzenei hagyomány, amelyet gyakran ötvöznek a ma divatos világzenei irányzatokkal is. Dalaik egyre inkább önálló minőséget, sajátos ?Misztrál-hangzást? hordoznak. A kimagasló vokális képességű, számos akusztikus hangszert megszólaltató együttes ?best of? koncertjén most a legkedvesebb dalokból válogat.
A Fonó Szalon záróeseménye a márciusi Néptáncantológia hagyományos mulatsága a Néptáncosok bálja, melyet ez évben a Fonó rendezhet meg. Muzsikál a FolkEmbassy. Soós András Junior Prima díjas prímás a Folk Embassyben régi brácsásával, a sárvári Orsós Tamással állt újra össze. Kettejük kiérlelt együtthangzása, és Hegedűs Luca elegáns cimbalomjátéka határozza meg a FolkEmbassy zenei világát, amelyet Király Tamás bőgőjátéka, és az együttes vezetőjének, a szintén Junior Prima díjas Rosonczy-Kovács Mihály hegedűmuzsikája tesz teljessé.