10-11 óráig a látogatók felfedezőlappal járhatják be és ismerhetik meg a Régészeti parkot, majd a kézműves foglalkozáson évezredes technikákat gyakorolhatnak. Egy rongybaba bronzkori és római kori viseletét elkészíthetik, kézi szőttesből szütyőt varrhatnak. Cserépedény oldalából kivágott agyagdarab átfúrásával, őskori orsógombot készítve, ki lehet majd próbálni az őskori gyapjúfonalfonást is.
Betekintést nyerhetnek a parkban folyó egyedülálló textilkísérletekbe. Az őskori viselettel is foglalkozó kísérletek eredményeként a környéken ma is fellelhető őshonos növényekkel festik, a gyapjúfonalat. Így megtudhatják, hogy az őskorban hogyan állították elő az őskori viseletek gazdag színvilágát.
13 órától a korabeli ételkóstolón római kori recept alapján készülő csirkelevest kínálnak. Mindehhez egész nap rekonstruált bronzkori kemencében sütött őskori lepényt kóstolhatnak. Fél kettőtől Magyarországon egyedülállónak mondható különleges viselettörténeti bemutatóra kerül sor. Az egyes régészeti korszakokra jellemző férfi és női viseleti darabokat mutatják be ?zenés divatbemutatón? az adott kort illusztráló zene kíséretében. Az önkéntes manökenek őskori, római kori és középkori viseleteket fognak magukra ölteni. A részben a százhalombattai Sérültekért Alapítvány tagjai által szőtt alapanyagokból, hiteles bronzkori, vaskori ruhák és kellékek a múzeumi munkatársak keze alól kerültek ki. A ruhadarabok ismert régészeti leletek alapján készültek, melyek kollekciója évről évre bővül egy-egy újabb, hitelesebb, nívósabb ruhadarabbal.
Őskori babasarok várja 11-17 óra között a legkisebbeket, ahol természetes anyagokból készített kis játékok, puha szőrmék varázsolják el a gyerekeket.