A sokak által kedvelt Ország Lili, Gedő Ilka, Modok Mária, Anna Margit, Korb Erzsébet, továbbá a ritkábban kiállított Hajnal Gabriella, Kemény Judit, Barta Mária, Gábor Marianne, Muzslai Kampis Margit, Czillich Anna és a 20. század más alkotóinak művei is szerepelnek a Bibliamúzeum új kiállításán.

Ezeket a válogatásokat gazdagítják a magángyűjteményekből kapott alkotások. A találkozások új összefüggésekre világítanak rá az életművek tekintetében is. A Bibliamúzeum kiállítóterében - 20. századi magyar képzőművészek munkái között - számos festőnő alkotását csodálhattuk már meg, novembertől azonban kimondottan a női képzőművészek kerülnek a figyelem középpontjába.


anna_margit_remulet_980_483_900x4441_600x296.png
Anna Margit: Rémület

A sokak által kedvelt Ország Lili, Gedő Ilka, Modok Mária, Anna Margit, Korb Erzsébet, továbbá a ritkábban kiállított Hajnal Gabriella, Kemény Judit, Barta Mária, Gábor Marianne, Muzslai Kampis Margit, Czillich Anna és a 20. század más alkotóinak művei is szerepelnek a válogatásban. A népszerű festmények és grafikák mellett Schaár Erzsébet, Kövesházi Kalmár Elza, Forgács Hann Erzsébet szobrai is megtekinthetők lesznek a kiállításon. Az izgalmas összeállításban új megközelítésbe kerül a kiállított női alkotók életútja, a 20. században betöltött szerepe, valamint az általuk megélt élethelyzetek kérdésköre, a kor női szemléletmódja.

A kiállítás címe az Énekek énekében olvasható: Mint liliom a tövisek közt. A cím arra utalhat, hogy az emberi létnek sokféle tövisei között kell azt az értéket láthatóvá tennünk, amelyet az egyes ember a teremtettségében kapott és őriz. Ebben nincs különbség a férfi és női alkotók között. Nincs különbség az élet más területein létrehozott alkotói munka között sem. Ugyanakkor sok élethelyzet létezik, amelyben nehezen bontakozik ki a tehetség virággá, liliommá, de ha mindez mégis megtörténik, az az élet és az az alkotó képes lesz másokat is gazdagítani.

A tárlat november 21-én nyílik a Ráday Gyűjtemény Bibliamúzeumában.