A B32 Galéria és Kultúrtérben már negyedik éve minden hónap második vasárnapján gyerekeknek és felnőtteknek mutat be bábelőadásokat a Manna Produkció az Új Bábszínház Újbudán programsorozat részeként.

A következő két hónapra a független bábszínházi kezdeményezés is online térbe költözik. Az idei évadban a kortárs írók kerültek fókuszba, így decemberben Gimesi Dóra két írásának színpadi adaptációját láthatják a nézők. Az előadásokra a B32 felületein lehet jegyeket vásárolni, támogatva ezzel a független színházi alkotókat.

December 13-án A tündér csizmája című bábfilmet vetíti a B32 az online térbe költözött Manna Matiné sorozat részeként.

Az Álomzug társulás előadását feldolgozó kisfilm Gimesi Dóra meséjét dolgozza fel. A történetben épp karácsony előtt pár nappal látogat el egy tündér a főszereplő cipészhez, hogy egy hétmérföldes csizmát kérjen tőle. A három éves kortól ajánlott bábfilm tömöríti és filmes eszközökkel színesíti a színpadi előadást, így reméljünk, hogy a kisebbek is végig tudják nézni a történetet. Kicsit tömörítettünk az eredeti élő játékos előadáshoz képest, mert úgy gondoltuk ez így ad megfelelő élményt. 

Tóth Krisztina, az Álomzug társulás vezetője elmondta, hogy
„természetesen ez nem pótolja teljes mértékben az élő játék varázsát, viszont a
közeli felvételek lehetőséget adnak arra, hogy olyan részleteket is
megmutassunk, láttassunk, amiket színházi körülmények között esetleg nem
láthatnának a nézők.”

A Manna Matiné a felnőtteknek szóló bábelőadással karácsony után, december 27-én hívja a képernyők elé a nézőket.

A legendásnak is mondható Az időnk rövid története című előadást mutatják be, ráadásul angol felirattal, hogy még több emberhez eljuthasson az előadás. Gimesi Dóra elárulta egy korábbi interjúban, hogy személyes indíttatásból kezdte el megírni a darabot, mikor elveszítette a nagymamáját, akihez nagyon kötődött.

Az előadásban megjelenő idős emberek és az ő történeteik mind végtelenül emberiek, megkapóak és humorosak. Az időnk rövid története bábjait Hoffer Károly tervezte, a figurákat Andrusko Marcella, Pallai Mara, Teszárek Csaba és Szolár Tibor keltik életre. A megkapó történetek mellett zenés betétek is színesítik a produkciót, ahogy az író nyilatkozta, álslágerek, melyeket Teszárek Csaba zeneszerzői munkájának is köszönhetünk – olyan dalokat hallunk, melyek akár a nagyszüleink korában is íródhattak volna, slágerekké válhattak volna, most azonban mind az öregedésről szépségeiről és nehézségeiről szólnak.

Nyitókép forrása: Manna Matiné