„A negyvenhárom éve alakult Los Angeles-i csapat Topsy Turvy (Ramazuri) című produkciója egy görög dráma és egy varieté keveréke” – fogalmazott Vida Virág, Los Angelesben dolgozó kulturális újságíró. Az ő kezdeményezésére jöhetett létre a magyarországi vendégjáték. „Tim Robbinsszal az Actor’s Gang bemutatóján találkoztunk, amelyre a társulat egyik magyar tagja, Kiss Dóra hívott meg. Tim kedves, közvetlen alkotó, aki örül a szakmai visszajelzéseknek. A beszélgetésünk során kiderült, hogy bár a társulatával Kínától Dél-Amerikáig a világ számos kontinensén turnéztak, Magyarországon még nem jártak. Felmerült, hogy ha európai turnéra jönnek, akkor útba ejtik a szülővárosomat, Debrecent. A város és a színház is nyitottan fogadta a javaslatot, így az összefogás révén két estén eljátsszák az előadást – Magyarországon kizárólag Debrecenben.”
„Talán Buffalo Bill volt az egyetlen, aki az amerikai show-bizniszből 120 évvel ezelőtt Debrecenbe látogatott” – jegyezte meg mosolyogva az alpolgármester. Puskás István hozzátette: azonnal nyilvánvaló volt számukra, hogy kivételes lehetőségről van szó. „Azt reméljük, hogy a debreceni látogatás után Los Angelesben is lesznek majd, akik pozitív kontextusban találkoznak ennek a magyar városnak a nevével.”
„Hatalmas megtiszteltetés és nagy boldogság, hogy ez a vendégjáték megvalósulhat” – fogalmazott Mátyássy Szabolcs, a színház igazgatója. „Az ő filmjein nőttünk fel. Évente egyszer biztosan megnézem A remény rabjait, az egyik kedvencem” – tette hozzá. Arról is beszélt, hogy az amerikai társulat érkezése jól illeszkedik a város törekvésébe, hogy a színház nemzetközi szerepét erősítsék.
Bár Tim Robbins nem játszik a produkcióban, íróként, zeneszerzőként és rendezőként jegyzi a darabot, amelyet a pandémia ihletett. A történet egy kórusról szól, amelynek tagjai a járvány megfékezése érdekében bevezetett korlátozások miatt nem találkozhatnak. Az előadásokat követően beszélgetést szerveznek Tim Robbinsszal, így a debreceni közönség is felteheti majd a kérdéseit. „Alig várjuk, hogy Debrecenben bemutassuk az előadásunkat, közösséget vállalva a magyar közönséggel, megteremtve a diskurzus lehetőségét ezekben a nehéz időkben” – fogalmazott az amerikai művész, aki azt is megjegyezte: nyitott szívvel érkeznek.
„Amikor megalapítottuk a The Actor’s Ganget, a kemény mag elment Franciaországba, ahol commedia dell'arte mesterképzésekre jártunk Georges Bigot színészhez, aki a Théâtre du Soleil társulati tagja és egyik rendezője. Bigot alapvetően átalakította azt, hogy mit gondolunk a színház lényegéről és formájáról. Nem a maszk vagy az archetípus a legfontosabb. Ha egy történetet akarsz elmesélni, extrémen erős érzelmeket kell kreálnod. Az irodalom, színház vagy filmtörténet legnagyobb műve nem egy-egy figura ragyogó napja, vagy ne adj' isten aktuális depressziója. Folyamatosan az extremitást kell keresned” – fogalmazott egy korábbi, Népszavának adott interjújában.
Az amerikai színész, rendező a Titokzatos folyó című film mellékszerepéért kapott Oscar- és Golden Globe-díjat, valamint utóbbival A játékos főszerepéért is díjazták. Emlékezetes mozija a Stephen King regényéből készült A remény rabjai című alkotás, amelyben Morgan Freemannel játszották a főszerepeket, vagy a Ments meg, Uram!, amelyet rendezőként jegyez.