A neves művészek közreműködésével megvalósuló programok az elmúlt 18 esztendő alatt kétszáz sikeres előadással több mint hatvanezer nézőt vonzottak a Zuglói Zeneházba. Az új helyszínen, a Pesti Vigadó dísztermében februárban Mozart A varázsfuvola című operájának keresztmetszetét mutatják be, a különlegesen szerkesztett márciusi koncerten a vezénylés művészete lesz a középpontban, áprilisban pedig azt járják körül, hogy a humor és a meglepetés milyen módon jelenik meg a zenében és a táncban. A májusi záró előadáson magyar és moldvai csángó népzenében és néptáncban gyönyörködhet a közönség.


 

A sorozat gazdái Záborszky Kálmán karmester, a Zuglói Filharmónia művészeti vezetője, Liszt-díjas, érdemes művész, és Solymosi Tari Emőke Szabolcsi-díjas zenetörténész, aki egyúttal az állandó műsorvezető is. Mindketten a Magyar Művészeti Akadémia tagjai. Az előadások egyik főszereplője a Magyar Örökség díjjal is kitüntetett Zuglói Filharmónia ? Szent István Király Szimfonikus Zenekar, amelyet a vezető karmester mellett Ménesi Gergely, Horváth Gábor és vendégkarmesterek vezényelnek. A programokon kiváló szólisták lépnek fel, s a rendszeresen meghívottak közé tartoznak a nemzetközi hírű Magyar Táncművészeti Főiskola hallgatói és növendékei.



A Magyar Művészeti Akadémia örömmel ad otthont a nagy múltú és hiánypótló Pastorale-sorozat 2016-os évadának székházában, a Pesti Vigadóban, mivel a Zuglói Filharmónia művészeti programja ? a több művészeti ágat ötvöző, oktató szándékkal áthatott előadásaival ? az elmúlt tizennyolc esztendőben sikeresen szólította meg a családokat, a fiatalokat.


Pesti Vigadó fotó: Csákvári Zsigmond