?Amikor az első fotóimat készítettem Budapesten, a Jégbüfé rögtön felkeltette az érdeklődésem, nem tudom miért. Később megértettem, hogy ez egy stratégiai pont: innen lehet Pestről Budára jutni, vagy épp megérkezni Budáról Pestre. Egyszerre eleje és vége a bevásárló utcáknak, közel van az egyetemekhez, sok buszállomás, és ezer meg ezer ember találkahelye. Megértettem, mi az ami lenyűgöz: a Jégbüfé pultja olyan, mint egy színház, ahol minden érzelem megjelenik: öröm, bánat, mélabú, szeretet, szerelem, elmélkedés? Gyerekek, felnőttek, fiatalok, öregek, gazdagok és szegények, a társadalom egésze látogatja a Jégbüfét. Budapesten mindenkinek vannak emlékei, történetei, melyek kapcsolódnak a helyhez. A ?Jégbüfé? francia fordítása szójáték, hiszen a ?glace? tükröt és fagylaltot is jelent egyszerre. A ?Buffet ? Glace? egy tükörbüfé, az ?üvegtükrön? keresztül készített fotók kiállítótere.?

Bruno Bourel francia fényképész Párizsban született 1957-ben. Zenei és fotós tanulmányai után Polaroid SX 70-es fényképezőgéppel kezdett el a 70-es évek végén fényképezni. 1993 óta él és dolgozik Budapesten. A városról készített fekete-fehér fénykép-képeslapjait sokan ismerik. A kiállítás 2014. február 28-ig tart nyitva.

A megnyitó

- dátuma: 2014. január 27., hétfő

- időpontja: 17.30

- helyszíne: Közép-európai Egyetem (CEU), Kiállítóterem (1051 Bp., Nádor u. 9.)

A kiállítást megnyitja: Bodnár Judit, tanszékvezető, Szociológia és Kulturális Antropológia tanszék, CEU

A belépés ingyenes.

A 2013/2014-es egyetemi évben a CEU Kulturális és Művészeti Központja (Center for Arts and Culture at CEU (CAC)), melynek egyik célkitűzése, hogy bemutassa a Budapesten élő külföldi művészeket, nagy örömmel rendez kiállítást Bruno Bourelnek. Antonia Vai, Elsa Valle és Laura Lackey ?Rhythm Revue? műsora már bemutatásra kerültek a program keretében.