Villányi úti esték

Egyéb

Lackfi János

Szövegszabász. Amúgy Prima Primissima és József Attila-díjas író, költő, fordít, gyerekekkel szöszmötöl, facebookozik rendületlenül és amúgy nemrégen írt arról,hogy milyenek a magyarok, de TÉLLEG?A Költészeti Látványpékség pékmestere is volt, és állandóan játszik. Legalábbis a nyelvvel.

?A magyar ember eltöprengett, vajon miből tudható, hogy ő éppen magyar.?

Akkor most ?Ügyesbeton, árvalányhaj, patópálúr, délibáb?? A választ Lackfi Jánossal keressük.

 

Aczél Petra

Aczél Petra Ulickajával vallja, hogy a harmóniateremtéshez szükséges az ?egyrészt? és ?másrészt? képessége. Ennek metaforája a hokedli, ami csak egy hokedli, de annak is négy lába van.

Kutatóként a retorika, az újmédia és a közéleti kommunikáció foglalkoztatja, egyetemi oktatóként a BCE TTK Magatartástudományi és Kommunikációelméleti Intézet igazgatójaként élete diákok között zajlik. Jól ismeri tehát azt a generációt, amelynek nyelve a humor és az irónia.

Legyen hát a hokedli! Innen vizsgáljuk meg az Y generáció kommunikációját.

 

Réz András

Filmtörténész, filmesztéta, műfordító, forgatókönyvíró, reklámszakember, ételt oszt a Blaha Lujza téren, előadásokat tart a Müpában, a Werk Akadémia művészeti vezetője, és még számos stílus és design projekt munkatársa. Mindebben az aktivitásban a legfontosabb eszköze: vagyis a kapcsolati háló. A kommunikációs háló, ami egyben tart, működtet és hatékonyan inspirál.

Nemrégen a szociológusok a kapcsolati tőkét még papír telefonnoteszből elemezték, de milyen egy mai kommunikációs háló, ha nincsen okos telefonunk és mégis működik?

A választ az utolsó butatelefonostól, Réz Andrástól várjuk.