Reviczky Gábor neve az évek során szorosan összefonódott a Magyar Színházzal, hiszen a Dés László–Nemes István–Böhm György–Korcsmáros György–Horváth Péter által jegyzett világhírű musical, a Valahol Európában – amely eddig közel 200 előadást élt meg – eredetileg is vele került színpadra Nagy Viktor rendezésében.
„Ez egy sötét történet, hisz mindkét felvonása halállal végződik, mégis ott van benne a jó, a katarzis felemelő érzése, mert a zene feloldja a konfliktusokat, és enyhíti a fájdalmat” – mondja Nagy Viktor rendező. „Az én olvasatomban Simon Péter, a karmester Don Quijote-szerű figura, aki önfeláldozó tettével hívja fel a figyelmet az elembertelenedő, kizökkent világra, és hozza el a megváltást védencei számára. Rendezői ars poeticám szerint nem a történelem átírt és újraértelmezett lapjai az érdekesek, hanem az, hogyan képesek az emberek átélni mindezt. Az emberséget keresem a történetekben.”
A legendás film, illetve az abból színpadra írt darab története a második világháború után játszódik, amikor „Milliónyi éhes gyerek bitangol Európa-szerte. Nincs mit enniük, nincs hol aludniuk. Nem tudnak írni, olvasni, nem tudják, mi a zene, mi a szeretet. (…) Az otthonukat szétverte a háború.”
A háború árnyékában felnövő elárvult gyerekek bandába verődve igyekeznek túlélni a borzalmakat. Egy idős zenész, Simon Péter romos kastélyában lelnek menedékre, aki nem fosztogató bűnözőket, hanem segítségre szoruló, otthonuktól megfosztott gyermekeket lát bennük.