Ritka remekművek és ékszerek a Sotheby's hongkongi árverésén

Kultpol

Az intézmény előzetesen bemutatta a kalapács alá kerülő legértékesebb tárgyakat. A kínai műkincspiac néhány új szegmense, beleértve a kortárs művészetet, még mindig gyengélkedik a gazdasági nehézségek miatt, de a hagyományos kategóriák, mint a kínai festészet és a kerámiák, nagy lendületet vettek, több páratlan mestermű is rekordáron kelt el a legutóbbi őszi árverési idényben. Egy Ming-dinasztia korabeli, XVI. századi papírtekercsért, amelyet Vu Pin (Wu Bin) festett, például 24,8 millió dollárt fizettek - ez az egyik legmagasabb ár, amelyet valaha is megadtak kínai műtárgyért.

Most Csi Paj-si (Qi Baishi) festménye, egy császári gyöngynyaklánc és egy ritka, nagyméretű kék gyémánt lehet az április 3. és 8. közötti árverések sztárja. Csi 1950-ben készült tusfestménye, a Tigris 3,6 millió dolláros áron találhat gazdára, részben kivételessége miatt, részben azért, mert a mostani tigris évét jelképezi, és kifogástalan az eredete: az ismert gyűjtő, Robert Csang (Chang) kollekciójából származik.

 

Figyelemre méltó még az a gyöngynyaklánc, amely állítólag a Csing(Qing)-dinasztiához tartozó Jungcseng (Yongcheng) császáré volt, és 1,6 millió dollárra értékelték, valamint egy fehér nefritből készült császári jüpi (yubi) pecsét, amelyet 6,5 millió dollárra taksálnak.

Fu Pao-si (Fu Baoshi) kínai festő Flaying Flute in Dongshan című alkotása 1,93 millió dollárért kelhet el, míg Vu Kuan-csung (Wu Guanzhong) műve, a Hongkong sűrű városi tájképét visszaadó Labirintus elérheti a 250 ezer dollárt is. Egy 5,6 karátos, körte alakú, különlegesen ragyogó kék gyémántra akár 5,8 millió dolláros árajánlat is érkezhet - bizakodik a Sotheby,s, amely szerint a leggazdagabb kínai vásárlók még a pénzügyi válság legsötétebb hónapjaiban is készek mélyen a zsebükbe nyúlni egy-egy kivételes és egyedi műremekért.