Edith Piaf 1915. december 19-én látta meg a napvilágot Párizsban, egy bárénekesnő anya és egy artista apa gyermekeként. Mivel anyja Konstantinápolyba ment énekelni, előbb anyai, később apai nagyanyja nevelte, majd az édesapja vette magához. Az utcán adott elő akrobataszámokat, később énekelni kezdett. 1919-ben szaruhártya-gyulladás következtében megvakult, látását csak 7 évesen nyerte vissza. Tizenhét évesen gyermeket szült, aki 2 évesen agyhártyagyulladásban elhunyt.
Húszévesen fedezte fel Louis Leplée, a Gerny?s kabaré igazgatója, és elindította a zenei pályán. Tőle kapta a Piaf, azaz Veréb nevet, utalva alkatára (142 cm magas volt és csupán 40 kg). 1936-ban, Leplée meggyilkolása után, Raymond Asso karolta fel, és tanította ki sanzonénekesnőnek. A német megszállás alatt a katonáknak énekelt, segítette zsidószármazású kollégáit, hadifoglyok árváinak tartott gyűjtést.
New Yorkban először 1947-ben lépett fel: bár első koncertje nem aratott nagy sikert, de megismerte élete szerelmét, Marcel Cerdan bokszolót. Cerdan ?49-ben repülőgép-szerencsétlenségben életét vesztette, és ezek után Piaf az alkoholban, később a morfiumban talált magának vigaszt. 1952-ben hozzáment Jaques Pills sanzonénekeshez, akitől négy év után elvált.
1950-től egészsége folyamatosan romlott, de orvosai tiltása ellenére is rengeteget koncertezett. Az ötvenes évek végén diagnosztizáltak nála gyógyíthatatlan, áttétes rákot. 1962-ben férjhez ment a nála jóval fiatalabb Théo Sarapo énekeshez. Rá egy évre visszavonult egy Grasse külvárosában lévő házba, ahol utolsó hónapjait töltötte. 1963. október 10-én, 47 évesen hunyt el.
A párizsi P?re-Lachaise temetőben helyezték örök nyugalomra, mellette fekszik édesanyja, édesapja, kislánya, és özvegye, aki 1970-ben egy autóbalesetben halt meg. Sírkövén ez áll: ?Madame Lamboukas, dite Édith Piaf? (Lamboukasné, akit Édith Piaf-ként ismertek).
Forrás: Wikipedia