Fisli Éva történész, muzeológus, a kiállítás kurátora kiemelte, hogy a tárlat központi eleme egy vitrininstalláció, melyben egy hat fotót tartalmazó, fotónegatív-csík található. Schwanner Endre fotós erről hívta elő később a képeit.
A fényképeket kivetítve, nagyításokon is bemutatják, melyeken a Madách Színház 1977-es, William Shakespeare Hamlet című drámájának a próbák során készült, az Egérfogó-jelenetből származó mozzanatait láthatjuk. Az előadásban Haumann Péter Claudius, a király, Psota Irén pedig Gertrud királyné szerepét játszotta. A tárlaton, a kivetítőn további fotók láthatók Haumann Péter munkásságából.
Schwanner Endre (1928–2021) fotográfus és szakíró 1966-ban
alapító tagja volt a Studio Nadar alkotócsoportnak. Oktatóként is
tevékenykedett, riporterek több nemzedékét tanította a fotótechnika elméletére.
A Balogh Rudolf-díjas fotográfus, akinek munkássága kiterjedt a fényképezés
szinte teljes területére, fotográfiai életművét – összes negatívját – több más,
történeti értékű tárgy és dokumentum mellett 2011-ben a Magyar Nemzeti
Múzeumnak adományozta.
Haumann Péter (1941–2022) színművész, rendező, a Nemzet Színésze 1963-ban végezte el a Színművészeti Főiskolát, majd a debreceni Csokonai Színház, a Pécsi Nemzeti Színház, a budapesti 25. Színház és a József Attila Színház művésze lett. 1973-tól a Madách Színház tagja, jelentős szerepek megformálója. 1988-ban a Nemzeti Színházhoz, később az Arizona és a Radnóti Színházhoz szerződött. 1994–2016 között a Katona József Színház társulatának tagja, majd szabadúszó volt. Utoljára 2021-ben a Macskák című musical 1500. előadásában lépett színpadra a Madách Színházban.
A Magyar Nemzeti Múzeumhoz egyre több, értékes analóg fotó kerül, fényképtárában immár több mint egymillió fotót tárolnak.
A képen balra Schwanner Endre, jobbra Haumann Péter a Hamlet címszerepében.