Az 1995. szeptember 1. után születettek jelentkezését várják a szervezők a 2025-ös eseményre, amely minden bizonnyal a nemzetközi figyelmet is felkelti majd. A verseny megálmodója, Várdai István csellóművész, a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészeti vezetője ugyanis olyan versenyt készít elő, amelyben a legkiválóbb csellisták bizonyíthatják tehetségüket. A négy fordulóból álló verseny előválogatójában megadott anyagból kell felvételeket küldeni a jelentkezőknek egy bemutatkozó videó társaságában, mely alapján a nemzetközi zsűri ki tudja választani azokat, akik leginkább alkalmasak a szólistapályára. A verseny már élőben zajló budapesti fordulói során a versenyzőknek a csellóirodalom meghatározó darabjait kell megszólaltatniuk, előbb zongorával, majd zenekarral.
A fordulókról felvétel is készül, melyeket különböző médiafelületeken közzé is tesznek a szervezők, így a részvétel nemcsak a szakma előtt jelent bemutatkozási lehetőséget, hanem az egész világ közönsége előtt is. A kiváló minőségben elkészülő felvételeket a versenyzők is kézhez kapják, így azok ajánlólevélként szolgálnak majd a további pályájukon is.
Az első díj 18 ezer euró, de a dobogós helyezések mellett versenyezhetnek pénzjutalommal járó közönségdíjért és Kodály csellószonátájának legjobb előadásáért járó elismerésért is. A különdíjasok magyarországi koncertturnén is bemutatkozhatnak, és a verseny támogatói is értékes jutalmakat ajánlanak fel.
Szamosi Szabolcs, a Filharmónia Magyarország ügyvezető igazgatója szerint az eseménnyel a közönség és a versenyzők is nyernek, hiszen a legtehetségesebb fiatalok játéka mindenkinek nagy élmény, a művészek új generációja számára pedig fontos, hogy legyen olyan közeg, ahol a figyelem középpontjába kerülhetnek. Hozzátette, Várdai István személye a garancia arra, hogy a verseny a legmagasabb szakmai színvonalat képviseli majd, és a nemzetközi zenei életben is fontos szerepe lesz.