Június 18-án az innovatív-kortárs taiko dob zene úttörője, Leonard Eto és a magyar népzene autentikus dallamvilágát képviselő Bazseva közös produkcióját láthatja a Fonó közönsége. A taiko japán dob és a magyar népzene összeérése egy sajátos experimentális zenei élmény, mely egyedülálló zenei utazást kínál a keleti és az improvizatív zene kedvelői számára. A keleti és a magyar zene találkozásának különleges lüktetése érdekes zenei metszéspont, mely egyben kellemesen lavíroz a zenei stílushatárok mezsgyéjén.

A zenész családból származó, new york-i születésű Leonard Eto szakítva az atyai pályával a tradicionális japán zenei hagyományok helyett a taiko japán dob nyújtotta kísérleti hangzásvilág kihívásait választotta. Tehetségére a taiko japán dobcsapatok egyik legígéretesebbike, a Kodo is felfigyelt, melynek hosszú időre elhivatott komponáló és előadó tagjává vált. Zenei karrierjének felíveléseként hamarosan a Kodo zenei vezetője, frontembere és zeneszerzője lett, több mint 50 országot járva meg az együttes turnéi során. Leonard sajátos taiko hangszerelése és előadásmódja nemcsak a Kodo-ra és számos taiko dobcsoportra gyakorolt jelentős hatást, de olyan neves, világszerte is ismert zenei formációkat is inspirált, mint a különleges ütőhangszeres mozgásszínház, a Stomp vagy a Blue Man.

Szólókarrierjét 1992-ben, immáron több mint 10 éve kezdte meg, pályája során számos olyan neves előadóval műkődött közre, mint Milton Cardona, Max Roach, Doudou Ndiaye Rose, Andreas Vollenwaider vagy Zakir Hussain. Leonard számos Hollywoodi filmhez komponált zenét, mint Az Oroszlánkirály, A préda vagy Az őrület határán. Emellett megannyi balett és jégtánc előadás zeneszerzése is a nevéhez fűződik. Szóló pályafutása alatt számos alkalommal ötvözte taiko dob előadóművészetét egyéb előadóművészeti ágakkal, a ritmus és a táncbetétek különös fúzióját idézve elő. Legutóbbi koprodukciója során sikeresen vitte színre a taiko dob, a kortárs tánc, a szteptánc, a nyugati dobok és gitár valamint az elektornikus zene sajátos egyvelegét.

A koncerten közreműködnek a BaHorKa társulat énekesei: Balogh Melinda, Horváth Sára, Kaszai Lili, Hegedűs Luca.

A hat, más formációkban is aktív remek fiatal zenészekből álló Bazseva tavasszal mutatta be a Fonóban első lemezét Első bekezdés címmel. A Budapesten és annak agglomerációjában élő zenész fiatalok, - akiket összeköt a magyar népzene szeretete - közös zenei anyanyelvünkön, az ?anyazene? autentikus nyelvén szólnak hozzánk. Szakítani kívánnak azzal a sokakban helytelenül rögzült sztereotípiával, hogy a népzene szeretete külsőségekben is meg kell, hogy nyilvánuljon. Ők kalap, pruszlik, tarsoly és bajusz nélkül lépnek elénk, pusztán a magyar népzenét adva.

Eredeti formájában, egyszerű teljességében, mély hagyománytisztelettel. Mert a magyar népzenének vitathatatlan létjogosultsága van a városokban is. Klubokban kellene hallgatni, akár a jazzt. Dallamvilága egyedülálló, ritmusos, ezerarcú. Felépítése ösztönösen bölcs, és zsigerig hatol. A népdalok szövegei pedig örökérvényű életbölcsességet hordoznak, aktuális, személyre szabott üzenetekkel. z a Bazseva missziója. Paár Júlia ? ének, Nyitrai Tamás ? hegedű, Szabó Dániel ? cimbalom, Papp Endre ? brácsa, Bognár András - bőgő

A koncert után a táncházban a Fölszállott a páva győztesei, Kaszai Lili és Fundák Kristóf tanítanak táncot.