(MTI) - Az Oliver egy szép történet, egy krimi, amelyet azért is izgalmas megrendezni, mert aktualizálás nélkül is felelet ad a mai kor kérdéseire - mondta Krámer György, a darab rendezője.
Az árvaházi kisfiúról szóló Dickens-regény annak idején először folytatásokban jelent meg egy irodalmi magazinban, majd 1838-ban könyv alakban is kiadták. A történetből több film is készült, Lionel Bart szövegíró-zeneszerző musical-változatát 1960-ban mutatták be Londonban, a West Enden.
A darab a XIX. században, London közvilágítás és csatornázás nélküli nyomornegyedében játszódik. Oliver, aki éppen 11 éves, egy temetkezési vállalkozónál dolgozik. A "sírásra hajló arckifejezésű" kisfiú mindent eltűr, és csak akkor lázad fel, amikor édesanyjáról rosszat mondanak. Megszökik, az utcalányok és zsebtolvajok világába menekül, ahol egyik kalandból a másikba keveredik.
A zalaegerszegi előadáson csaknem harminc gyermekszereplő lép majd színpadra. A színház felhívására összesen 100-120 hét és tizenhét év közötti gyermek jelentkezett, közülük választották ki a zenés, táncos darab szereplőit.
A londoni utcák hangulatát idéző díszlet és a korabeli jelmezek Laczó Henriett tervei lapján készültek. A főbb felnőtt szerepekben Szegezdi Róbertet, Mészáros Andrást és Tánczos Adrient láthatja közönség.