(MTI) - A történet főszereplője két fiatal, Pali és Péter, akik ellentétes oldalon álltak. Egyikük a zavargásokban megsérül, és tolószékbe kényszerül. Gyermekkori barátja rendőrtiszti főiskolásként a barikád másik oldalán volt; a darab arról szól, hogy ebben a szituációban hogyan marad meg barátságuk, hogyan küzd egy gyógytornász lány és az édesanya a fiú felépüléséért. A cím arra utal, hogy ezer az egyhez az esélye annak, hogy egy gumilövedék komoly sérülést okozzon.
Bár megtörtént eset nincs a darab mögött, számos elemében a valóságot idézi fel - mondta Kispál István, a darab szerzője és rendezője. "Nem a történelmi szituáció érdekelt, hanem az, hogy miként válik felnőtté két olyan fiatal, aki korábban csak falkaszellemben csapódott kisebb-nagyobb közösségekhez" - tette hozzá a szekszárdi tanár, költő.
A darabban a szekszárdi I. Béla Gimnázium diákjai játszanak. Az előadáson blues-ritmusban visszatérően megszólal Bródy János Ha én rózsa volnék című dala, amelynek átértelmezése a szerző szerint arra utal, hogy a '70-es években egy cél volt, az ellenállás, most pedig több cél van, és ezek között sokszor nehéz eligazodni.
Az egyfelvonásos drámát először pénteken, szakmai közönség előtt mutatják be, szombaton láthatja a nagyközönség, a hétfői, harmadik előadást pedig elsősorban diákoknak szánja a Német Színház.