Digitális kultúra, Cyperpunk és Star Trek a Krétakör szervezésében

Színpad

kretakor_cyborg_insect.jpg
 Cyborg insect

Hogyan illeszkedik a nehézfegyverzetű tudomány a finom médiaművészeti technikákhoz a XXI. századi hétköznapok színpadán? A két, egymást követő előadásból kiderül.

 
Január 8-án, 19 órától hallgathatják meg az érdeklődők Juhász Márton médiaművész A Tépőzártól a Mátrixig című előadását a Krétakör Bázison. A biorobotika szakértő előadásának főbb sarokpontjai a biomimetikán alapuló eljárások vizsgálata, amilyenek az egyszerű tépőzáraktól egészen a mesterséges bőr vagy az érzékelésre képes művégtagok kifejlesztéséig. Többek között arra is választ kapunk tőle, hogy miként építhető fel az intelligens otthon, és hogyan felügyelhetjük távból, hogy mit művel a gyerek a gép előtt.
 

A kollégium utolsó előadását Tóth Lajos, mesterséges intelligencia kutató tartja egy hét múlva, január 16-án, 19 órától a Krétakör Bázison. Talányos című előadásában (De hova tűnt Nóri?) a mesterséges intelligencia kutatási köréhez kapcsolódó elméleti, filozófiai kérdéseket ütközet teljesen gyakorlati, kísérleti megközelítésekkel. Az emberi test és az intelligencia közötti kapcsolat, a tudatmódosító szerek hatása és a memóriával kiegészíthető emberek éppúgy terítékre kerülnek, ahogyan a természetes intelligencia hálózatba kapcsolásának lehetőségei (ESP games).

 
A Krétakör Bázison elhangzott előadásokat rögzítik és az Indavideo kiemelt anyagként teszi közzé. Január 4-étől már a negyedik előadás is elérhető a Krétakör blogon. A teljes sorozatból a Krétakör tavasszal dvd-t jelentet meg.