Az est első felében válogatást hallhatunk Almássy Bettina, Csuszner Ferenc, Erdélyi Zsófia, Müller Alice, Nádai Péter, Szakály Fruzsina és Vargha Márk Péter műveiből, a szünet után a nyertes darabot teljes egészében felolvassák. Az est megkoronázásaképp a közreműködők a közönséggel beszélgetnek a szövegekről, a témáról és a műhelymunka koncepciójáról.
2008 novemberében a 32 jelentkezőből 14-et választott ki az első hetes műhelymunkára a workshopot vezető Márton László és Merényi Anna, ötletgazda dramaturg. A novemberi hét foglalkozásai során a jeles magyar író minden nap egy-egy releváns témáról tartott bevezető előadást, majd a frissen írott szövegeket elemezték a kurzus vezetői 14 hallgatójukkal, akiknek a tanulságok alapján minden napra új szöveggel kellett készülniük. Két drámaszüzsét közösen dolgozott ki a csoport Vargha Márk Péter, illetve Csuszner Ferenc novellájából kiindulva.
A decemberi, második intenzív hetet megelőzően a készülő darabból egy felvonást le kellett adniuk a diákoknak. Ezekből Márton László és Merényi Anna hét olyan szöveget választott ki, amellyel behatóbban, már színészek segítségével kívántak foglalkozni. Almássy, Csuszner, Erdélyi, Müller, Nádai, Szakály és Vargha jegyezték azokat a szövegeket, amelyeket a Nemzeti Színház társulatának öt színésze: Bánfalvi Eszter, László Attila, Mertz Tibor, Miklós Marcell és Szalay Marianna segített színházi megvilágításba helyezni a felolvasás, illetve az azt követő vita során.
A harmadik hét január 23-án kezdődik. A továbbjutás feltétele ezúttal egy teljes dráma első szövegváltozatának megírása volt. Négy valóban teljes színdarab érkezett be: Nádai Péter már korábban elkészült, témába vágó, és most, a decemberi felolvasás tanulságai nyomán kicsit átírt drámája, a Magányos cédrus, Vargha Márk Péter eredetileg novellaötletéből továbbfejlesztett Szívtelenség című darabja, Almássy Bettina Megfulladokja és Erdélyi Zsófia cím nélküli műve. Alice Müller, Csuszner Ferenc és Szakály Fruzsina részleteket, illetve egy felvonást adtak le.
Korábban: