A Figura Stúdió Színház vendégségben jár

Színpad


figura_studio_szinhaz_figaro_hazassaga_byfigurastudio.jpg
Figaro házassága

Februárban folytatódik a Vendégségben Budapesten - Határon túli magyar színházi estek 11. évada. Az év első előadása február 9-én a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház vendégjátéka, Beaumarchais Figaro házassága című műve lesz, amelyet a 3 tánc Beckettre című táncszínházi előadás követ február 10-én.

 
A Figura Stúdió Színház Erdély legkisebb hivatásos társulata és az egyetlen, amely kísérleti jelleggel jött létre, ezért működése valójában egy köztes állapot a kőszínházi és az alternatív színházi lét között. A teátrum számára hagyomány a kísérletezés, de a repertoárjukban a színházi nyelv megújítását célzó előadások mellett megtalálhatóak az igényes nagyközönségnek szóló produkciók és gyerekelőadások egyaránt.
 
Az Anger Zsolt rendezte Figaro házassága sajátos nyári szabadtéri előadásként született a gyergyószárhegyi Lázár-kastély udvarán. Azóta a flamencós, pergő ritmusú előadásnak megszületett a belső színpadi változata is, amelyet nagy sikerrel játszottak Erdély különböző színházaiban. Magyarországon felléptek a XX. Kisvárdai Határon Túli Színházak Fesztiválján, a VIII. Pécsi Nyári Szabadtéri Játékokon, valamint a Kapolcsi Bűvészeti Napok alkalmával.
 

figura_studio_szinhaz_3tanc_beckettre_byfigurastudio.jpg
3 tánc Beckettre

A 3 tánc Beckettre című produkció egy kísérlet a szerző meghallgatására. Az előadást rendező Vava Stefanescu - a Román Nemzeti Táncközpont művészeti igazgatója - egy világba helyezi Beckett három szövegét, a Némajáték I., a Némajáték II. és a Jövés-menést és összeköti őket a jelek és a közös tárgyak segítségével. A darab az értéktelenség hangszerelése, a folyamatosan széteső világé, leereszkedés a széthullás lejtőjén, amely természetes életérzéssé válik. A szereplők városi bohócok, az eltárgyiasult ember jelképei, elvesztik rendeltetésüket, elfelejtik önmagukat és önvalójukat.