(MTI) - A Schilling Árpád rendezte előadást január óta játsszák az ország oktatási intézményeiben és külföldi fesztiválokon.
A nézőket augusztus 14-től szeptember 1-ig, három héten keresztül keddtől szombatig várják az egyik kritikusa által "speciális színházi hipnózis könnyű szeánszához" hasonlított játékra.
A rendhagyó időpontot a helyszín indokolja: a nyári szünetben budapesti középiskolák látják vendégül a társulatot. A 18 órakor kezdődő, csaknem kétórás előadások után beszélgetésre invitálják a nézőket.
A darab valamennyi szerepét három színész: Gyabronka József, Nagy Zsolt és Rába Roland alakítja. A zene Rubik Ernő Zoltán munkája, az előadás dramaturgja Veress Anna.
Az előadás William Shakespeare Hamletje Nádasdy Ádám által készített fordításának, valamint William Blake, Georg Büchner, Eminem, Allen Ginsberg, Johann Wolfgang Goethe, József Attila és Pilinszky János szövegeinek felhasználásával született.
A produkcióról szóló összegzés szerint a darab a felnőtté válás története. Kiegyensúlyozott, gazdag család, az apa meghal, az anya újraházasodik, a fiú nem térhet vissza az iskolába. Hamlet konzervatív fiatal, hisz a család egységében, a szó igazságában, a barátságban, a szerelemben és Istenben. Nem ismeri a veszteség érzését, a keserűséget, a reménytelenséget, s ezzel együtt az önállósággal járó felelősséget sem.
"A felnőtté válás pillanata az, amikor ráébredünk kiszolgáltatottságunkra, gyengeségünkre, tragikus magányunkra. Amikor szembenézünk a világgal, és kétségbeesve tapasztaljuk, hogy az ifjúsági regényekből magunkba szívott átlátható szabályrendszerek egyszerűen alkalmazhatatlanok a felnőttek társadalmi viszonyaira, megroppan bennünk valami. Az emberek szánalmasan kicsinyesnek, gyávának és hazugnak tűnnek" - írták az alkotók.