Mundruczó Frankensteinje is jár Bécsben

Színpad


Frankenstein-terv_MundruczoKornel_3.jpg
Frankenstein-terv

(MTI) - A fesztivál kínálatát a különböző kultúrák iránti nyitottság, a klasszikus és a modern művek elegye jellemzi. A zenei előadások, színpadi művek és installációk nemzetközi kavalkádja május 9-én kezdődött, és hat héten át, június 20-áig tart.

 
"Hogyan akarunk élni?" - ezt a kérdést járják körül idén a programok zömét kitevő prózai darabok. A mai Egyesült Államokba helyezte Shakespeare Othellóját Peter Sellars neves amerikai rendező, Jagót az Oscar-díjas Phillip Seymour Hoffman alakítja. "Shakespeare árulásból, kétértelműségből és koholmányokból felépülő univerzuma mai lobbanékony, azonnali digitális kommunikációra épülő világunkra emlékeztet minket" - fogalmaz a rendező.
 
Csütörtöktől vasárnapig, négy estén át, öt előadással vendégszerepel az ünnepi heteken Mundruczó Kornél színdarabja, a Frankenstein-terv a Bárka Színház társulatának előadásában. A darab több külföldi fesztiválon szerepelt már, többek között a párizsi Temps d'Images, a krakkói Reminiscencje Teatralne és a brüsszeli KunstenFestivalDesArts vendége is volt. Minden városban megpróbálják az előadást az adott helyszínhez és kulturális közeghez igazítani, a szövegen végrehajtott kisebb változtatásokkal és helyi statiszták szerepeltetésével.
 
A német színházművészetet két sikeres darab is képviseli. A Berliner Ensemble társulata Heinrich von Kleist Az eltört korsó című vígjátékát adja elő, a színészek között Klaus Maria Brandauerrel. A Berlini Német Színház egy Csehov-darabot mutat be, a Ványa bácsit.
 
A zenei program csúcspontjának Philippe Boesman operája, az Yvonne burgundi hercegnő számít. A darabot a fesztiváligazgató, Luc Bondy svájci rendező állítja színpadra.
 
Négy hétvégén át tartó, ingyenesen látogatható programsorozat az Into the City (A városba). A színpadi és zenei programok nagyvárosi közösségek életével foglalkoznak: betekintést adnak a kortárs ázsiai művészetbe, vagy éppen a szerb és a török popkultúrába.