(MTI) - A vígjátékban Allan Félixet megszemélyesítő Kern András emlékei szerint Valló Péterrel egy balatoni nyaralóban kezdtek dolgozni a mű adaptációján: "Valló talált egy színdarabot, az akkor már jól ismert filmrendező, Woody Allen életművében. Nem is tudtuk, hogy az amerikai szerző írt egyáltalán színművet" - emlékezett a színész.
Kern András hozzátette, a szövegbe végül bekerültek bizonyos mondatok az Annie Hall című filmből, és saját maguk is beleírogattak, de csak egészen keveset. "Nagyon szerettünk Woody Allen-stílusban beszélgetni akkoriban, nagy divat volt az ő stílusa értelmiségi körökben" - idézte fel.
"Az előadás semmit nem változott, az az érdekes benne, hogy a világon semmit. Talán három szót máshogy mondunk benne, de azt sem világpolitikai vagy egyéb fontos ok miatt, hanem egyszerűen azért, mert találtunk másik szót, ami jobb" - felelt a színész arra a kérdésre, hogy mennyit alakult az előadás a bemutató óta eltelt huszonöt év alatt.
Mint Kern András fogalmazott, a Játszd újra, Sam! "nem aktuálpolitikai mű, ez egy remek, időtlen, magánéleti vígjáték egy kicsit nyomott hangulatú értelmiségiről, aki állandóan a nőügyeivel foglalkozik, mert nem találja a helyét a világban. Ez egy fiatalkori tulajdonság, Allan Félix is egy fiatal szerep, ezért én már épp hogy eljátszhatom" - vélte a darab főszereplője.
A színész megjegyezte, a Játszd újra, Sam!-et most már csak havonta egyszer tűzi műsorra a Vígszínház, mert régi előadás, nem lehet folyton játszani. "Nem igazán tudom megítélni, mennyiben változott a darab közönsége, csak azt látom, hogy régen 1200, most 1040 ember mindig ott ül a nézőtéren - a különbség abból adódik, hogy a Vígszínházat közben átépítették" - érzékeltette Kern András, hogy a Woody Allen darabja még mindig telt házakat vonz.