(MTI) Az előadást Nádasdy Ádám fordítása alapján állította színpadra Csiszár Imre. Mint a rendező megjegyezte, a vízkereszt "a rumli, a törvények megszegésének az ideje", ekkor ér véget a böjt, és kezdődhet a tánc, a zene, a mulatság. A darab is arról szól, hogy néha fel lehet, sőt, fel is kell rúgni a rendet. A színpadon is gyorsan peregnek az események: szerelmesek kergetik egymást, a leányból villámgyors átöltözéssel fiú lesz, egy másik átöltözéssel a szolga válik úrrá, míg végül mindenki elnyeri méltó jutalmát.
A Vízkereszt azonban csak látszólag "önfeledt komédia" ? hangsúlyozza Csiszár Imre, kiemelve, hogy Shakespeare vígjátékaiban ugyanazok a szereplők és szituációk fordulnak elő, mint a tragédiáiban. A shakespeare-i tragédiában is ott van "egy csipetnyi" komédia, de minden komédiában ott vannak a legtragikusabb események is, a Vízkeresztben például Malvolio tragédiája.
A "komédia a kétségbeesés kifejezése", az élet legfontosabb dolgait komédiában, vagyis nevettetve is el kell tudni mondani ? idézte Dürrenmatt szavait a rendező, aki szerint a Nádasdy-fordítás még közelebb hozza a nézőt a történethez, a színészi játék pedig az emberi momentumokat emeli ki.
Csiszár Imre számos komédiát és tragédiát rendezett, és mint fogalmazott, mindkettőnek megvan a maga szépsége. A különbség a rendező szerint talán csak annyi, hogy a "komédiának mindig direktebb a visszajelzése". A néző nevet, ha valamit viccesnek, humorosnak talál, és a visszajelzés rögtön megmutatja, "hogy célba talált-e a rendezés". A tragédiánál csak a darab végén, a tapsnál érzékelhető a közönség reagálása, de ennél sokkal fontosabb ? és ez a legnagyobb siker a rendező számára ? ha a néző később elgondolkodik azon, hogy mi látott a színpadon, és azon is, hogy mi miért történt ? fejtette ki Csiszár Imre.
A Vízkeresztben többek között Urházy Gábor Lászlót, Zsíros Viktort, Spisák Istvánt, Pap Lujzát, Barsi Mártont, Bellus Attilát, György Jánost, Kovács Olgát, Mitsurák Tündét, Farkas Ignácot, Balogh Tamást és Besenczi Árpádot láthatja Zalaegerszegen a közönség.