Borgula András rendező a zsidó hagyományt ötvözte az interpretáció és az improvizáció módszereivel az új darabban, mely koncepciójának kialakításakor Borgula András rendező sokkal többet bízott az alkotókra, mint az megszokott egy színházi produkció esetén. A két napos előkészítő workshop során nemcsak a Talmuddal és a benne található történetek logikájával ismertette meg a darab alkotóit, hanem a teljes stáb részt vett Talmud-Tóra tanuláson, meglátogatták a Zsidó Múzeum levéltárát, megismerték a kóserság mélyebb összefüggéseit.
Míg az isteni parancs az embert teljesen magára hagyja az? öld meg az engedetlen gyermeked? törvénnyel, addig a Talmud - a Tóra értelmezésének írásban szerkesztett változata -, hosszan értelmezi, magyarázza az értelmezhetetlent. Ha lesz egy férfinak? című előadás is egy és többfajta magyarázatra vállalkozik. Az előadás első része egymásra épülő alkotói munka. Visky András író színműve és Frenák Pál koreográfiája kel különös és egymásba fonódó életre Marie-Julie Debeaulieu, a Frenák Pál Társulat tagja, valamint Takátsy Péter (Katona József Színház színésze) és Szilágyi Kata (Hoppart Társulat tagja) előadásában.
Az előadás második része teljes mértékben improvizációra épül. A törvényt egy-egy közéleti személyiség, illetve a közönség értelmezi. Az ekkor születő mondatokból, gondolatokból folytatódik a Ha lesz egy férfinak? kezdetű címadó mondat.