Tehetségeket keresnek

Egyéb

A központ Snétberger Ferenc roma származású, Liszt-díjas gitárművész szakmai irányításával 2011 óta évente 60 tehetséges, 12-20 éves roma fiatalnak nyújt lehetőséget zenei tehetsége kibontakoztatására. Az oktatók a hazai zenei élet közismert személyiségei és kitűnő pedagógusai egyben, köztük olyan nemzetközileg elismert zenész-tanárok, mint maga Snétberger Ferenc vagy László Attila, és kiváló nemzetközi vendégelőadók, mint Paolo Vinaccia, David Friedman vagy Roby Lakatos. A diákok számára a program teljes mértékben ingyenes.

A központ idén is felvételt hirdet a 2014 nyarán induló egy éves programjára, és várja azon 12-20 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szeretnek zenélni, és tudnak gitáron, bőgőn, hegedűn, csellón, brácsán, cimbalmon, zongorán, ütős vagy fúvós hangszeren játszani. A meghallgatásokra február 28. és március 8. között kerül sor. Budapest mellett számos vidéki városban - Salgótarján, Miskolc, Nyíregyháza, Kecskemét, Szeged, Pécs, Kaposvár, Győr, Zalaegerszeg és Felsőőrs ? is megmutathatják tehetségüket a fiatal zenészek. A meghallgatásra a jelentkezőknek 2-3 darabbal kell készülnie, ami tetszőlegesen lehet jazz, világzene, klasszikusok, de akár saját szerzemény is. Az érdeklődő diákok a www.snetbergerkozpont.hu oldalon tudnak regisztrálni.

?A felvételi úgy zajlik, hogy a diákokat egyesével meghallgatják a zenetanárok, a játékukat pedig fel is vesszük. Ezalatt odakinn a többi diákkal a mentorok beszélgetnek. Igyekszünk róluk már ekkor minél több információt összegyűjteni: hogy mióta és milyen körülmények között zenélnek, illetve miért szeretnének nálunk tanulni. Még egyszer elmagyarázzuk nekik, hogy miből áll ez a képzés, mert sokan félreértik. Ez nem egy tehetségkutató, amiket tévében látni. Nem azt ígérjük nekik, hogy sztárok lesznek, hanem egy hosszabb folyamatot ajánlunk. Segítünk, hogy kibontakozhassanak és megtalálják a helyes utat?- mondta el Szarka Andrea, a Snétberger Zenei Tehetség Központ koordinátora.


mzs_4988_250x250.png
Fotó: Melczer Zsolt

A képzés elvégzése után a Központ igyekszik nyomon követni egykori diákjai útját. Van, aki bejutott a Zeneakadémiára, van, aki az általános iskola után zenei szakközépiskolában folytatta a tanulmányait, és van, aki csak hobbiszinten zenélt tovább. ?Olyanok is akadnak, akik kimentek külföldre hajón zenélni, ami óriási élmény volt a számukra. A tavaszi kurzusra pont azt tervezzük, hogy meghívunk régi diákokat, akik az élményeikről mesélnek majd.? ? tette hozzá Szarka Andrea.