Az Apolló moziban és Sambhala Tibet Központban lezajló vetítések után, november 4-én a Buddhista-nap a Dr. Ámbédkar Iskolával program részeként – a Mérges Buddha mellett –, premier előtt vetítik a Lufit a Bem moziban.
November 7-én, az idei év utolsó tízmilliószoros napján a Művész moziban szerveznek premier előtti vetítést és beszélgetést a Hopp Ferenc Múzeummal együttműködve. A látottakat Végh József tibetológus, Kozári Zita Hongkong szakértő és Farkas Viktor buddhista tanító vitatják meg. A moderátor Hendrey Tibor, a Sambhala Tibet Központ alapító elnöke.
A Lufiban Dargye és felesége, Drolkar állattartással foglalkoznak Tibet egyik eldugott szegletében. Három fiúgyermekük közül még csak egy iskolás, a másik kettőről nagyapjuk segít gondoskodni. Egy apró félreértés azonban megtöri a család harmóniáját, és kínos komplikációkkal kell szembesülniük. A fiatal házaspárnak döntenie kell: a buddhista tanítások vagy a modern társadalom által diktált értékek szerint folytassák az életüket?
Tibet legendás krónikásának – Pema Tsedennek – filmjei a tibeti kultúra eddig ismeretlen arcát mutatják meg. Művei az A-kategóriás filmfesztiválok ünnepelt kedvencei. A Lufi egy költői, filozofikus meditáció a kínai egykepolitikáról, a modern és tradicionális értékek konfliktusáról egy fiatal tibeti pár szexuális életén keresztül.
Pema Tsedent egyedi ábrázolásmódja, indirekt humora, gazdag szimbólumvilága a slow cinema kifinomult képviselőjévé teszi. A Lufi a 76. Velencei Filmfesztivál Orizzonti szekciójában debütált és elnyerte a Sfera 1932 díját, majd Shanghaiban, Tokióban, Lisszabonban és Chicagóban is díjazták.
Képek forrása: magyarhangya