A tíz évvel ezelőtti kirobbanó siker után május 2-án és 3-án a Müpa második alkalommal rendezi meg 24 órás „Bach-ügyeletét”, amely során neves hazai és külföldi előadóművészek szólaltatják meg a zeneszerző valamennyi orgonaművét. A Müpa rezidens orgonistája, Fassang László szerkesztésében megvalósuló programsorozat epicentruma természetesen a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem, de a Müpa egyéb terei is várják a lelkes zenehallgatókat – az egész napos muzsikát szórakoztató kísérőprogramokkal egészíti ki az intézmény. Ráadásul a hagyományos komolyzenei koncertekkel szemben itt az éjszakai hangversenyeken Czakó Zsolt fényfestésében is gyönyörködhetünk, sőt a színpadi babzsákokon is helyet foglalhatnak vagy éppen kötetlenül ki-be járkálhatnak a zenerajongók.
A tizennégy részes koncertfolyam nyitóeseményén az 1997-es születésű Sebastian Heindl lép fel, aki tízéves korától annak a Tamás-templomnak a kórusában énekelt, amelynek egykor maga Bach volt a karnagya. Műsorát a legismertebb Bach-orgonadarab, a d-moll toccata és fúga dallamaival kezdi. Éjszakára Fassang László mellett olyan művészeknek adja át a stafétát, mint Kubík Tamás, Palkovics Mária, Kun Rajmund, Zsilka Alan, Vizi Dávid és Szedmák Eszter. Többen közülük ifjú titánként bukkantak fel az első Bach24-en, ma pedig már érett muzsikusokként foglalnak helyet a játszóasztalnál.
Másnap délelőtt tíztől 16 fiatal reménység mutatkozik be, őket pedig Ella István, Nauratyill Zita, Jan Liebermann és Kecskés Mónika követi a hangszernél. A programsorozatot a sokoldalú belga zenész, Bernard Foccroulle zárja a Hatszólamú ricercar dallamaival.
A szombat nem csupán a hallgatás önfeledt öröméről szól majd, hanem az aktív részvétel lehetőségéről is, napközben ugyanis a Müpa különleges orgonaszimulátora várja azokat, akik mindig is szerettek volna közelebbről megismerkedni a hangszerek királynőjével, de eddig nem volt rá lehetőségük. Fiatal tanárok segítségével most bepillantást nyerhetnek a hangszer működésébe, és akár saját kezűleg is megszólaltathatják Bach műveit. Azokat pedig, akik a játék helyett vagy akár mellett az építés iránt is érdeklődnek, a Müpa Kék termében várják, ahol egy valódi, sípos orgona megépítésében vehetnek részt, amely természetesen – hiszen úgy az igazi – meg is szólal majd.
Az eseménysorozat célja, hogy a nézők végre „éjt nappallá téve”, megszakítás nélkül hallgathassák Bach időtlen mesterműveit, és a megszokottnál lényegesen kötetlenebb hangulatban, interaktív módon ismerhessék meg a legendás zeneszerző munkásságát és az orgonamuzsika világát.