Zene, költészet és szeretet: kinyílnak a templomkapuk Szentendrén
Többek között Szabó T. Anna költő, Gryllus Dániel zenész, a Kaláka együttes alapító tagja, valamint a StEFREM férfikar is fellép a VI. Szentendrei Nyitott Templomok Hétvégéjén szeptember 11. és 13. között, melyen a város kilenc temploma és három imaháza tárja ki kapuit a zenei, irodalmi, egyházművészeti és képzőművészeti programok előtt.
Az összművészeti fesztiválon – melynek zenei vezérfonalát idén Johann Sebastian Bach (1685-1750) muzsikája adja – a templomokban olyan neves fellépőkkel találkozhatnak az érdeklődők, mint aViGaD zenekar, Rohmann Ditta csellóművész, Virágh András Gábor orgonaművész, Szalóki Ági, a Dalinda együttes, illetve a Musica Beata kórus. A fesztivál vendége lesz Bősze Ádám zenetörténész is, aki ezúttal Claudio Monteverdi kalandos életéről mesél előadásában. Különleges élményt ígér Szabó T. Anna és Gryllus Dániel verses-zenés estje, és ebben az évben is találkozhat a közönség Magyarország legnépszerűbb vokális együttesével, a StEFREM férfikarral.
A fesztivál Szentendre gazdag művészeti, építészeti hagyományait, vallási sokszínűségét hozza közelebb a nagyközönséghez, és különlegessége, hogy ezen a hétvégén az évközben zárva tartó szerb ortodox templomok is megnyitják kapuikat. A templomok, imaházak meghosszabbított nyitvatartással, pénteken 15-19, szombaton és vasárnap 10-19 óra között látogathatók. A koncertek mellett templomséták, kreatív programok és előadások várják az érdeklődőket.
A programok szervezésébe a Ferenczy Múzeumi Centrum mellett a helyi katolikus, református, evangélikus, szerb ortodox, zsidó, baptista vallási közösségek és a város kulturális intézményei, a Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum és a Szentendrei Régi Művésztelep - is bekapcsolódtak. A koncertjegyekkel a Ferenczy Múzeumi Centrum minden kiállítása ingyenesen
Bővebb információ ide kattintva érhető el.